Dostawa pojazdu typu QUAD wraz z przyczepą transportową dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy w ramach zadania „Zakup pojazdu typu QUAD wraz z przyczepą transportową dla OSP Moszczenica” w ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak”.

W niedzielę 18 lutego 2024 roku w naszej remizie miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP Moszczenica. W zebraniu udział wzięło 38 członków czynnych i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W sobotę 27 stycznia 2024 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Staszkówce przeprowadzone zostały Gminne Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

W sobotę 30 grudnia 2023 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe Strażaków z Gminy Moszczenica.

W sobotę 9 września br. Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w I Powiatowym Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego.

Wczorajszy dzień (tj. 10 sierpnia 2023) był bez wątpienia historycznym dniem w działalności naszej jednostki, bowiem wzbogaciliśmy się o drona ratowniczego.

W czwartek 8 czerwca 2023 roku nasza jednostka tradycyjnie wzięła udział w procesji Bożego Ciała poprzez budowę ołtarza, oprawę procesji i zabezpieczenie dróg na czas procesji.

Miesiąc maj co roku jest czasem, kiedy gorlicka Państwowa Straż Pożarna zaprasza dzieci i młodzież do swojej strażnicy na zwiedzenia, oglądanie sprzętu i krótką prelekcję.

Wczorajsza (tj. 13 maja 2023r) sobota było już kolejną w roku bieżącym, którą Druhny i Druhowie z naszej jednostki spędzili na podnoszeniu poziomu swojej wiedzy i umiejętności.

Wizyta u przedszkolaków z okazji Dnia Strażaka w naszej jednostce stała się już tradycją. Wczoraj tj. 5 maja 2023 r. spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Moszczenicy i Niepublicznego Przedszkola Językowego „Happy Kids”.