Wczoraj tj. 1 marca 2024 roku o godzinie 22:49 nasza jednostka została zadysponowana do poszukiwań 14-letniej dziewczyny w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice).

Do zdarzenia wyjechała sekcja dronowa Strażaków samochodem SLRR Isuzu D-MAX. Po dojeździe na miejsce koncentracji sił i środków i rozmowie z dowódcami Policji i JRG Gorlice przestąpiliśmy do poszukiwań wyznaczonego terenu dronem z kamerą termowizyjną. Na terenie, który mieliśmy sprawdzić nie było śladu poszukiwanej nastolatki.

Około godziny 1 w nocy w jednym z pustostanów przy rzece ropa w pobliżu drogi Gorlice – Bystra strażacy z OSP Bystra odnaleźli poszukiwaną 14-latkę. Dziewczyna była cała i zdrowa.

Siły i środki: OSP Moszczenica + dron, OSP Szymbark + QUAD, OSP Zagórzany, OSP Klęczany, OSP Bielanka, JRG Gorlice + QUAD, OSP Bystra, Policja