OSP Moszczenica - OSP Moszczenica

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP obradował w Moszczenicy

W sobotę 15 grudnia br. w Zajeździe Na Wzgórzu w Moszczenicy obradował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. małopolskiego. Miejsce wybrano nie przypadkowo. To właśnie Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy wybrana została Najlepszą OSP Małopolski 2018 roku i to jej przypadł zaszczyt goszczenia na swoim terenie przedstawicieli Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP a wraz z nimi licznie przybyłych gości.

Obrady otworzył Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Poseł na Sejm RP dh Edward Siarka. Miłym akcentem było odegranie hymn Związku OSP RP na skrzypcach przez dh Karolinę Pyzik z OSP Staszkówka. Po przyjęciu porządku obrad wręczono odznaczenia prezydenckie, resortowe i korporacyjne. Wśród odznaczonych znalazło się aż czterech druhów z powiatu gorlickiego.

Prezydent Andrzej Duda za społeczną działalność uhonorował Srebrnym Krzyżem Zasługi RP Prezesa OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołka. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonali Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec i Poseł na Sejm RP Edward Siarka.

Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej uhonorowany został dh Tomasz Tarasek (OSP Wilczyska), Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza dh Florian Przybycień (OSP Dominikowice) zaś Złotą Odznaką 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Konfratorii Odznaki Św. Floriana Mazowia dh Krzysztof Kosiba (OSP Kryg).

Walory powiatu gorlickiego, gminy Moszczenica jak i informację o funkcjonowaniu najlepszej OSP małopolski przedstawił szczegółowo Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Przemysław Wszołek. Następnie sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP złożył dh Edward Siarka a oceny realizacji planu pracy i planu finansowego za III kwartały 2018 dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP dh Kazimierz Sady. Członkowie Zarządu zatwierdzili projekt planu pracy i planu finansowego na 2019 rok a także projekt kalendarza imprez programowych.

Po zakończeniu oficjalnej części posiedzenia odbyło się spotkanie opłatkowe. Przy kolędowaniu wspólnie z kapelą Matułów, błogosławieństwie księży kapelanów i w świątecznym nastroju przybyli połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia.

W posiedzeniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP udział wzięli licznie przybyli goście, a wśród nich: Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak, starosta powiatu gorlickiego Maria Gubała a także burmistrzowie i wójtowie niemal wszystkich gorlickich gmin.

Poniżej obszerne 3 galerie zdjęć. Pierwsza w obiektywie Mateusza Książkiewicza, druga Damiana Markowicza, trzecia OSP Moszczenica.

FOTO - MATEUSZ KSIĄŻKIEWICZ

FOTO - DAMIAN MARKOWICZ