Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
W remizie w Moszczenicy zebrano 18 litrów krwi - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308124
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

W remizie w Moszczenicy zebrano 18 litrów krwi

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 20 listopada 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzono akcję zbiórki krwi. W akcji udział wzięło 44 krwiodawców, z czego krew oddało 40. Tym samym na rzecz pacjentów gorlickiego szpitala przekazano 1800 ml krwi. Niedzielna akcja to także jubileusz klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy OSP Moszczenica.

 

To druga w historii akcja zbiórki krwi zorganizowana w remizie OSP Moszczenica a trzecie w historii na terenie całej Gminy Moszczenica. Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy OSP Moszczenica wspólnie z klubem HDK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Moszczeńską akcję swoją obecnością wsparli ponadto druhowie z OSP Staszkówka, OSP Rożnowice, OSP Szymbark, OSP Męcina Wielka a także mieszkańcy Moszczenicy.

Wśród osób oddających krew znaleźli się tacy, którzy na swoim koncie mają już gruba ponad 30 litrów oddanej krwi a także duża liczba osób, które krew oddawały pierwszy raz w życiu. A akcji udział brały nawet całe rodziny, a także osoby, które aby oddać krew zjechały z prac zza granicy.

Niedzielna akcja to także mały jubileusz klubu HDK działającego przy OSP Moszczenica. Klub, który powstał w 2013 roku, świętował trzecią rocznicę istnienia, stąd okazjonalny tort oraz życzenia.

Przy okazji zbiórki krwi Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek za dotychczasową współpracę i wkład włożony w rozwój Klubu HDK przy OSP Moszczenica uhonorował Kierownik Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach panią Renatę Załęską medalem jubileuszowych 90-lecia OSP Moszczenica.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014