Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Delegacja ze sztandarem OSP Moszczenica na obchodach 95-lecia ZOSP RP - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308109
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Delegacja ze sztandarem OSP Moszczenica na obchodach 95-lecia ZOSP RP

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

Ponad 150 osobowa grupa strażaków ochotników z powiatu gorlickiego wzięła udział w obchodach 95-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100-lecia Związku Floriańskiego. Uroczystość odbyła się w niedzielę 9 października 2016 roku i połączona została z XV Wojewódzką Pielgrzymką Strażaków do Łagiewnik. Wraz ze sztandarem pielgrzymowali także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

 

Mszy świętej koncelebrowanej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej ks. bp. Andrzej Jeż. Tradycyjnie w oprawę włączyli się gorliccy strażacy, którzy w darach ołtarza złożyli cztery ornaty mszalne oraz dwa kosze różańców z przeznaczeniem dla księży misjonarzy.

Po mszy na placu przed sanktuarium zorganizowano uroczysty apel z okazji jubileuszu ZOSP RP oraz podsumowania udziału druhów ochotników w Światowych Dniach Młodzieży. W apelu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej na czele z Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa dh Łukaszem Smółką i Wojewodą Małopolskim Józefem Pilchem, przedstawiciele administracji samorządowej na czele z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszulą Nowogórską, bardzo liczne grono działaczy ZOSP RP na czele z Prezesem dh Waldemarem Pawlakiem a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Obecni byli druhowie ochotnicy z całej Polski, zaś najliczniejsze delegacje stanowili strażacy województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Licznie przybyli goście w ciepłych słowach dziękowali druhom ochotnikom za udział w zabezpieczaniu ŚDM. Z tej okazji na ręce wszystkich Prezesów ZOP ZOSP RP z województw zaangażowanych w zabezpieczanie ŚDM przekazano okolicznościowe adresy wraz z imiennymi dyplomami dla osób biorących bezpośredni udział w działaniach na Błoniach Krakowskich i Brzegowych.

Powiat gorlicki reprezentowało liczne grono strażaków pod przewodnictwem Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosiby. Obecni byli księża kapelani z Gminy Biecz ks. Stanisław Pałka oraz ks. Mirosław Dziadoszem, strażacy z OSP Moszczenica wraz z pocztem sztandarowym, OSP Rożnowice wraz z pocztem sztandarowym, OSP Racławice, OSP Sitnica, OSP Kryg, OSP Bugaj, OSP Głęboka, OSP Szymbark, OSP Grudna Kępska, OSP Strzeszyn, OSP Libusza, OSP Bielanka  a także przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014