Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Delegacja z OSP Moszczenica na przekazaniu samochodu dla DHZ Kurima na Słowacji - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308111
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Delegacja z OSP Moszczenica na przekazaniu samochodu dla DHZ Kurima na Słowacji

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

W piątek 1 lipca 2016 roku delegacja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości przekazania fabrycznie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla partnerskiej słowackiej jednostki ochrony przeciwpożarowej Dobrovolny Hasicsky Zbor Kurima. Zwrot "przekazanie samochodu" na Słowacji, oznacza zupełnie bezpłatne ofiarowanie przez administrację rządową.


Słowacki system pozyskiwania samochodów dla druhów ochotników jest zupełnie inny od systemu przyjętego w Polsce. Naszym zagranicznym partnerom samochód został przekazany zupełnie bezpłatnie (bez ani 1 euro wkładu własnego) na podstawienie pisemnej prośby. Rząd słowacki realizował bowiem program ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego ponad tysiąc fabrycznie nowych samochodów trafiło nieodpłatnie do druhów ochotników. Mało tego...samochód odbierany jest z pełnym wyposażeniem.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele ochotniczego i zawodowego pożarnictwa ze słowacji, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej a także duże grono mieszkańców.

Tradycyjnie przy okazji strażackiej uroczystości w Kurimie delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy wyraźnie zaznaczyła swój udział.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014