Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
II Międzypowiatowy Turniej Strażacki w Piłkę Nożną Moszczenica 2016 wygrywa KM PSP z Nowego Sącza - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308109
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

II Międzypowiatowy Turniej Strażacki w Piłkę Nożną Moszczenica 2016 wygrywa KM PSP z Nowego Sącza

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 25 czerwca 2016 roku na Obiektach Sportowo - Rekreacyjnych "Orlik" w Gminie Moszczenica rozegrano II Międzypowiatowy Turniej Strażacki w Piłkę Moszczenia 2016 roku. Organizatorem turnieju była Gmina Moszczenica, Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Tytuł mistrza wywalczyła drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

 

Otwarcie turnieju nastąpiło o godz. 10.00 na Orliku w Moszczenicy. W imieniu organizatorów, Prezes miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej dh Przemysław Wszołek przywitał przybyłych gości, a wśród nich m.in.:
- Małopolskiego Kapelana Strażaków ks. mł. bryg. Władysława Kuliga
- Członka Prezydium ZOW ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę
- Członka ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa
- Z-cę Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawła Motykę
- Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Roberta Kłuska
- Przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Krakowie bryg. Jarosława Ucherka
- Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Stanisława Barę.

Przybyłe drużyny, złożone wyłącznie z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z KW PSP w Krakowie, KM PSP w Nowym Sączu, KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, KP PSP w Gorlicach, OSP Jordanów, OSP Łącko, OSP Zakliczyn oraz drużynę strażaków Gminy Łużna przywitał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Mecze rozgrywane były równolegle w dwóch grupach na orlikach w Moszczenicy i Staszkówce. W grupie A rywalizowały drużyny: KW PSP Kraków, KP PSP Gorlice, OSP Zakliczyn oraz OSP Łącko. Grupę B stanowiły ekipy KM PSP Nowy Sącz, KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, OSP Jordanów oraz Strażacy Gminy Łużna. Faza półfinałowa i finałowa to już rozgrywki toczone na Orliku w Moszczenicy.

Wyniki fazy grupowej:
KP PSP Gorlice : OSP Łącko - 1 : 2
OSP Zakliczyn : KW PSP Kraków - 1 : 0
KP PSP Gorlice : OSP Zakliczyn - 1 : 3
KW PSP Kraków : OSP Łącko - 0 : 1
OSP Zakliczyn : OSP Łącko - 6 : 1
KW PSP Kraków : KP PSP Gorlice - 0 : 3
Strażacy Gminy Łużna: KM PSP Nowy Sącz - 0 : 1
KP PSP Dąbrowa Tarnowska : OSP Jordanów - 0 : 0
Strażacy Gminy Łużna : KP PSP Dąbrowa Tarnowska - 0 : 2
OSP Jordanów : KM PSP Nowy Sącz - 0 : 2
KP PSP Dąbrowa Tarnowska : KM PSP Nowy Sącz - 0 : 1
OSP Jordanów : Strażacy Gminy Łużna - 3 : 0

W półfinale zmierzyły się ekipy OSP Zakliczyn z OSP Jordanów oraz drużyny KM PSP Nowy Sącz z OSP Łącko. Finał to mecz zwycięzców półfinałów KM PSP z Nowym Sączu i OSP Zakliczyn. Zwycięzcami turnieju została drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza wygrywając 2:1 w regulaminowym czasie gry.

Wyniki meczy półfinałowych:
OSP Zakliczyn : OSP Jordanów - 3 : 2
OSP Łącko : KM PSP Nowy Sącz - 0 : 6

Wyniki meczy finałowych:
mecz o III miejsce - OSP Łącko : OSP Jordanów - (rzuty karne) 4 : 3
mecz o I miejsce - OSP Zakliczyn : KM PSP Nowy Sącz - 1 : 2

Klasyfikacja końcowa II Międzypowiatowego Turnieju Strażackiego w Piłkę Nożną Moszczenica
I miejsce - KM PSP Nowy Sącz
II miejsce - OSP Zakliczyn
III miejsce - OSP Łącko

Podsumowanie turnieju oraz wręczenie pucharów i upominków nastąpiło z uwzględnieniem rozgrywanego tego dnia meczu reprezentacji Polski ze Szwajcarią, tuż przed godziną 15.00. Sponsorami pucharów dla zwycięskich drużyn byli Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz oraz Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Każda z drużyn biorąca udział w turnieju otrzymała okolicznościową grawerowaną statuetkę.

Pomysłodawcy i organizatorzy turnieju - mł. bryg. Dariusz Surmacz, dh Przemysław Wszołek oraz dh Jerzy Wałęga uhonorowani zostali okolicznościowymi grawertonami, jubileuszowymi medalami oraz upominkami, które przekazał na ich ręce Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Robert Kłusek.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014