Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Gminny Dzień Strażaka z jubileuszem 60-lecia OSP Staszkówka - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308114
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Gminny Dzień Strażaka z jubileuszem 60-lecia OSP Staszkówka

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

Ochotnicza Straż Pożarna w Staszkówce świętowała jubileusz 60-lecia istnienia. Apel z tej okazji, połączony z obchodami Dnia Strażaka Gminy Moszczenica, zorganizowany został w niedzielę 15 maja 2016 roku.Uroczyste świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Staszkówce koncelebrowana przez Gminnego Kapelana Strażaków ks. dh Krzysztofa Jarmułę i sądeckiego kapelana strażaków ks. dh Marcina Krępę. Oprawę mszy świętej zapewniła orkiestra dęta z Siedlisk oraz chór parafialny ze Staszkówki.

 

Po mszy świętej przy akompaniamencie orkiestry dętej uczestnicy przemaszerowali na plac przy szkole podstawowej w Staszkówce, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości Wiceprezesowi ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierzowi Czyrnkowi złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz.

Następnie głos zabrał Prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik, który przywitał przybyłych gości a wśród nich m.in. Wiceprezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierza Czyrnka, Członka Prezydium ZOW ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę, Członka ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa, Sekretarza Sądu Honorowego OW ZOSP RP w Krakowie dh Przemysława Wszołka, Starostę Gorlickiego pana Karola Górskiego, Z-cę Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusza Surmacza, Prezesa ZOG ZOSP RP w Moszczenicy a zarazem Wójta Gminy Moszczenica dh Jerzego Wałęgę, kapelana sądeckich strażaków ks. dh Marcina Krępę, Gminnego Kapelana Strażaków ks. dh Krzysztofa Jarmułę, Przewodniczącego Rady Gminy Moszczenica pana Stanisława Szczerbę oraz przedstawicieli Dobrovolny Hasici Zbor Kurima na czele ze starostą Janem Bartos a także poczty sztandarowe z jednostek OSP Moszczenica i OSP Ciężkowice.

W przemówieniu Prezes Pyzik nawiązał do 60 letniej historii jednostki OSP Staszkówka, składając tym samym wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczyniali się do funkcjonowania i rozwoju ochotniczego pożarnictwa w Staszkówce.

Podczas apelu zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia. Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został dh Marek Marszał, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono ks. dh Krzysztofa Jarmułę. Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej nadany został ks. dh Marcinowi Krępie. Podczas apelu wręczono ponadto odznaki za wysługę lat, a wśród nich te za 60-letnią działalność w staszkowskiej jednostce dla jej założycieli dh Lesława Drewniak, dh Ignacego Dyl oraz dh Bronisława Dyl.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która od kwietnia bieżącego roku funkcjonuje przy jednostce OSP Staszkówka, podczas apelu złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar. Szeregi MDP zasiliło aż 20 młodych adeptów pożarnictwa. Aktu pasowania na członków MDP dokonał Członek ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusz Stukus, zaś wręczenia legitymacji Prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik.

Na wyposażenie strażaków ze Staszkówki w roku jubileuszu ich jednostki trafił samochód operacyjny Opel Astra. Aktu przekazania dokonał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga. Samochód oprócz średniego wozu ratowiczo - gaśniczego Mercedes jest drugim wozem w jednostce.

Jak co roku przy okazji gminnego święta strażaków przyznano tytuł "Strażaka Roku". Trafił on do byłego Prezesa OSP Staszkówka dh Stanisława Wiktora, który przez ponad 10 lat kierował jednostką doprowadzając do jej rozwoju, w tym m.in. zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes oraz doposażenia w nowy sprzęt.

Na koniec głos zabrał Prezes OSP Staszkówka dh Stanisław Pyzik, składając podziękowania oraz upominki dla osób, które przyłożyły się do silnego rozwoju jednostki w ostatnich latach.
Oficjalną część świętowania zakończył pokaz ratownictwa technicznego i ratowniczo - gaśniczy wykonany wspólnie przez strażaków z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka.

Świętowanie jubileuszu niestety przerwane zostało dźwiękiem syreny alarmowej w Moszczenicy. Strażacy natychmiast pośpieszyli do wypadku drogowego w Moszczenicy, w którym ucierpiała jedna osoba.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014