Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Strażacy oddali krew z okazji Dnia Strażaka - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308118
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Strażacy oddali krew z okazji Dnia Strażaka

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

Tradycyjnie z okazji Dnia Strażaka Kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zorganizowały zbiórkę krwi. W tym roku przyjęła ona wyjątkowy charakter bowiem wśród krwiodawców szukano dawców szpiku kostnego dla chorego na białaczkę druha Łukasza Jarończyka z OSP Męcina Wielka (gm. Sękowa). Akcję zorganizowano w sobotę 7 maja b.r. w Regionanym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach.

 

Akcję uroczyście otworzyła Kierownik RCKiK w Gorlicach pani Renata Śliwa, która specjalnie dla strażaków z okazji ich święta własnoręcznie przygotowała tort. Przez cały czas trwania zbiórki krwi Centrum Krwiodawstwa pękało w szwach z powodu ogromnej liczby krwiodawców, którzy przybyli wesprzeć częścią siebie pacjentów gorlickiego szpitala. Wśród nich wielu po raz pierwszy, rejestrujących się do bazy dawców szpiku kostnego, z nadzieją, że uda się ocalić życie i wspomóż przyjaciala strażaka Łukasza Jarończyka.

W akcji udział wzięło w sumie 52 osoby. Udało się zebrać ponad 20 litrów krwi a 12 krwiodawców zarejestrowało się do bazy dawców szpiku kostnego. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhowie z OSP Klęczany, OSP Kwiatonowice, OSP Libusza, OSP Męcina Wielka, OSP Moszczenica, OSP Ropica Górna, OSP Sękowa, OSP Staszkówka, OSP Uście Gorlickie.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014