Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Obchody dnia św. Floriana w OSP Moszczenica - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308097
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Obchody dnia św. Floriana w OSP Moszczenica

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest co roku 4 maja. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy swoją postawą nieustannie dają przykład realizacji składanej przysięgi "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Najpierw, strażacy wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we mszy świętej, następnie udali się na pokazy do najmłodszych mieszkańców Moszczenicy.

 

W środę 4 maja 2016 roku z okazji Dnia Strażaka i Dnia Świętego Floriana patrona strażaków w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Moszczenicy odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Tadeusz Machał. Po zakończonej eucharystii, na zaproszenie ks. Tadeusza Machała, strażacy wzięli udział w uroczystej kolacji zorganizowanej na plebani z okazji ich święta .

Dzień później, 5 maja b.r. jak co roku strażacy na zaproszenie przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola "Wesołe Krasnale" z Moszczenicy przyjechali opowiedzieć i pokazać milusińskim jak wygląda praca strażaka i z czym strażacy muszą się zmagać. Największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i pokaz budowania linii gaśniczej.

Główne Obchody Dnia Strażaka Gminy Moszczenica zaplanowano na dzień 15 maja b.r. w Staszkówce.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014