Obchody dnia św. Floriana w OSP Moszczenica - OSP Moszczenica

Obchody dnia św. Floriana w OSP Moszczenica

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest co roku 4 maja. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy swoją postawą nieustannie dają przykład realizacji składanej przysięgi "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Najpierw, strażacy wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we mszy świętej, następnie udali się na pokazy do najmłodszych mieszkańców Moszczenicy.

W środę 4 maja 2016 roku z okazji Dnia Strażaka i Dnia Świętego Floriana patrona strażaków w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Moszczenicy odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Tadeusz Machał. Po zakończonej eucharystii, na zaproszenie ks. Tadeusza Machała, strażacy wzięli udział w uroczystej kolacji zorganizowanej na plebani z okazji ich święta .

Dzień później, 5 maja b.r. jak co roku strażacy na zaproszenie przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola "Wesołe Krasnale" z Moszczenicy przyjechali opowiedzieć i pokazać milusińskim jak wygląda praca strażaka i z czym strażacy muszą się zmagać. Największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i pokaz budowania linii gaśniczej.

Główne Obchody Dnia Strażaka Gminy Moszczenica zaplanowano na dzień 15 maja b.r. w Staszkówce.