Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Strażacy z Gminy Moszczenica na rocznej odprawie operacyjnej w Gładyszowie - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308101
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Strażacy z Gminy Moszczenica na rocznej odprawie operacyjnej w Gładyszowie

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 2 kwietnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gładyszowie (gm. Uście Gorlickie), po raz czwarty w historii, zorganizowana została roczna odprawa operacyjna do Komendantów ZOSP RP i Naczelników jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego. Organizatorami odprawy była Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. W odprawie udział wzięli także Naczelnicy jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka. 

 


W odprawie operacyjnej udział wzięli niemalże wszyscy naczelnicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gorlickiego wraz z Komendantami Gminnymi ZOSP RP - w sumie blisko 70 osób. Na spotkanie z druhami ochotnikami ziemi gorlickiej przybyli m.in. Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Kraków a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba, Członek ZOW ZOSP RP Kraków dh Eugeniusz Stukus, Sekretarz Sądu Honorowego OW ZOSP RP Kraków dh Przemysław Wszołek, Starosta Gorlicki Karol Górski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, Komendant Powiatowy PSP Gorlice st. bryg. Dariusz Grygowicz wraz z zastępcą mł. bryg. Bohdanem Białoniem a także burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin - Małgorzata Małuch, Mirosław Wędrychowicz, Wacław Ligęza, Dymitr Rydzanicz, Jerzy Wałęga, Jan Morańda oraz Łukasz Bałajewicz.

Blok tematyczny podzielony został na dwa panele - panel spraw bieżących i regulaminowych Związku OSP RP oraz panel ściśle operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Tematy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP referowali kolejno:
dh Przemysław Wszołek - zasady precedencji w strażach oraz regulamin umundurowania druhów ochotników
dh Krzysztof Kosiba - ceremoniał strażackiego pocztu sztandarowego oraz sprawy bieżące ZOP ZOSP RP Gorlice
dh Eugeniusz Stukus - regulamin odznaczeń ZOSP RP

Panel szkoleniowo - operacyjno KP PSP referowali:
mł. bryg. Andrzej Czeluśniak - obowiązki i uprawnienia Komendanta Gminnego ZOSP RP, II Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym, zasady łączności, wnioski po inspekcjach gotowości operacyjnych za lata 2014-2015
dh Artur Łukaszyk - pożary fotowoltaiki
mł. bryg. Dariusz Surmacz - zasady BHP i szkoleń z zakresu BHP
st. kpt. Piotr Migacz - zasady prowadzenia akcji związanych z usuwaniem drzew, zasady ewakuacji w szkołach, zasady inspekcji gotowości operacyjnych w OSP,
bryg. Zbigniew Szurek - mapa hydrantów w powiecie gorlickim
st. bryg. Dariusz Grygowicz - działalność KP PSP w Gorlicach za 2015 rok

Bez wątpienia przyjęta przed rokiem nowa forma odpraw operacyjnych się sprawdza. Przekłada się to bezpośrednio na frekwencję. Strażacy nie tylko zapoznani zostają z ważnymi sprawami referowanymi przez prelegentów, ale także mogą wymieniać wzajemne doświadczenia i poglądy.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014