Strażacy Gminy Moszczenica pielgrzymowali do Wójtowej - OSP Moszczenica

Strażacy Gminy Moszczenica pielgrzymowali do Wójtowej

W niedzielę 3 kwietnia 2016 roku już po raz XVII odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców oraz przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin, w tym także z Gminy Moszczenica.

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Górny. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Była to doskonała okazja do okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in. parlamentarzyści Barbara Bartuś, Elżbieta Borowska, Jan Duda oraz Stanisław Kogut, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Wicerzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski i Roman Dziubina, Burmistrzowie Mirosław Wędrychowicz, Rafał Kukla i Wacław Ligęza, Wójtowie Małgorzata Małuch, Czesław Rakoczy i Jerzy Wałęga a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz wraz z zastępcą mł. bryg Bohdanem Białoniem oraz Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba.

Obecna była także liczba, aż dziesięcioosbowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy oraz siedmioosobowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki. Strażakom towarzyszyli Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga oraz Przewodniczący Rady Gminy Moszczenica Stanisław Szczerba.