Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Strażacy z Moszczenicy pełnili wartę podczas Świąt Wielkanocnych - OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
308120
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Strażacy z Moszczenicy pełnili wartę podczas Świąt Wielkanocnych

Ocena użytkowników:  / 0
Szczegóły
Wybierz tekst:

Jak co roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie wielkopiątkowych obchodów, zakończone przed rezurekcją w Wielką Sobotę. Tradycyjnie, w Wielki Piątek, tuż przed rozpoczęciem obrzędów liturgicznych, strażacy odbyli uroczysty przemarsz z remizy do kościoła 

 

W bieżącym roku, do czuwania zgłosiło się ponad 40 strażaków, wśród których znaczną grupę stanowili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Po raz pierwszy w historii straż przy grobie pełniły także druhny.

"Stójka" trwała ponad 16 godzin, zaś każdy z druhen i druhów spędził "na baczność" przy grobie w hełmie i z halabardą średnio blisko trzech godzin. Obrzędy liturgiczne, zgodnie z którymi od kilku lat prowadzona jest w moszczeńskiej parafii uroczystość wielkosobotnia, skracają czas czuwania strażaków do rozpoczęcia sobotniej nocnej rezurekcji.

Druhowie zatroszczyli się ponadto o oprawę procesji rezurekcyjnej, niosąc baldachim, chorągwie czy feretrony.

Po zakończonej sobotniej rezurekcji, strażacy udali się na "wielkanocną kolację" na zaproszenie proboszcza parafii Moszczenica ks Tadeusza Machała.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014