OSP Moszczenica

OSP Moszczenica w "STRAŻAKU"

Lutowe wydanie (nr2/2012) ogólnopolskiego miesięcznika "Strażak", pisma Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, ukazującego się od 1882 roku, zawiera materiał (pełna strona - 5.000 znaków) poświęcony zakupowi przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, nowszego wozu ratowniczo-gaśniczego jakim jest Iveco Unic.

"Strażak" wychodzi w nakładzie 9115 egzemplarzy i rozprowadzany jest wśród wszystkich jednostek OSP całego kraju. Artykuł poświęcony staraniom moszczeńskich druhów na łamach owego czasopisma, zamieszczony został przez zaprzyjaźnionego z jednostką redaktora Grzegorza Rybczyka, który przez cały czas śledził losy druhów naszej jednostki, kiedy to zbierali środki pieniężne czy poszukiwali wymażonego samochodu.