OSP Moszczenica

342045

Wizyta u przedszkolaków z Moszczenicy z okazji Dnia Strażaka AD 2019

W środę 8 maja 2019r., zgodnie już z kilkuletnią tradycją, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy na zaproszenie przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola "Wesołe Krasnale" z Moszczenicy zorganizowali prelekcję i pokaz na placu targowym. Dla najmłodszych mieszkańców Moszczenicy było to wyjątkowe wydarzenie, które dostarczyło wiele emocji.

Druhowie opowiedzieli i pokazali dzieciom jak wygląda praca strażaka i z czym strażacy muszą się zmagać. Największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, umundurowanie oraz pokazy strażackie. Dzieci miały okazję przymierzyć umundurowanie bojowe, "ugasić pożar" oraz przejechać się wozem bojowym.

Prelekcję i pokazy dla przedszkolaków przygotowali dh Przemysław Wszołek, dh Tomasz Kupiec, dh Daniel Skrobot, dh Tomasz Skrobot, dh Damian Markowicz i dh Jakub Olszowski.