Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
484136
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Kapelani modlili się za strażaków Gminy Moszczenica AD 2019

Szczegóły
Wybierz tekst:

msza 2019 26W niedzielę 5 maja 2019 roku strażacy Gminy Moszczenica z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki wzięli udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej w ich intencji przez księży kapelanów. Następnie w korowodzie przemaszerowali do remizy OSP Staszkówka, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie.

Mszę świętą koncelebrowali wspólnie sądecki kapelan strażaków ks. dr Marcin Krępa, gminny kapelan strażaków ks. Krzysztof Jarmuła oraz ksiądz rodak Tomasz Piecuch. Strażacy wystawili kompanią wraz z pocztami sztandarowymi obydwu jednostek OSP.

Na zakończenie mszy świętej odczytany został list skierowany do strażaków od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Po zakończonej mszy świętej i procesji strażacy przemaszerowali do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce, gdzie przyjęcie przygotowali miejscowi strażacy.

Podczas okolicznościowego przyjęcia wójt Jerzy Wałęga przyznał Prezesowi OSP Staszkówka dh Stanisławowi Pyzikowi tzw. nagrodę wójta Gminy Moszczenica. Zwyczajowo gest ten nazywany jest nadaniem tytułu "Strażaka Roku Gminy Moszczenica".

   
© OSP Moszczenica 2009-2014