OSP Moszczenica

342060

Druhowie na zabezpieczeniu półmaratonu "Bitwa Pod Gorlicami"

Sześciu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy zabezpieczało trasę II Półmaratonu "Bitwa Pod Gorlicami" Gorlice - Łużna, zorganizowanego w dniu 2 maja 2019 roku. Wśród blisko 90 strażaków rozstawionych na trasie półmaratonu obecna była także pięcioosobowa grupa strażaków z OSP Staszkówka.

Tegoroczny półmaraton był kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy. Również rok temu, strażacy z OSP Moszczenica dbali o bezpieczeństwo uczestników i kibiców na trasie jego przebiegu.

Trasa Półmaratonu biegła z Gorlic, ulicami Mickiewicza, Legionów, Biecką, Solidarności, Chopina, W. Pola, Sikorskiego przez Stróżówkę, Mszankę, Wolę Łużańską, Szalową i Łużną. Meta znajdowała się na Cmentarzu Wojennym nr 123 Łużna Pustki.

W zabezpieczeniu udział wzięli: Rafał Dobek, Arkadiusz Kupiec, Karol Masłowski, Jakub Olszowski, Rafał Skrobot i Klaudia Zastępa.