OSP Moszczenica

MDP OSP Moszczenica ponownie z największą palmą wielkanocną

Czwarty rok z rzędu członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przygotowali największą palmę wielkanocną w całej Moszczenicy. Ta liczyła dokładnie 9,60 m długości. Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały od dobrych kilku dni.

Strażacy z OSP Moszczenica pozostają wierni swemu zawołaniu "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Wedle takich też zasad prowadzą wychowanie młodych adeptów pożarnictwa. Budowa palm wielkanocnych mocno wpisała się w nową tradycję jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

Budowa palmy wielkanocnej w w remizie OSP Moszczenica trwała kilku dni. Dzieci i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej najpierw przygotowywali kwiaty i ozdoby z bibuły by następnie pod czujnym okiem dorosłych druhen i druhów zdobić nimi przygotowany uprzednio wcześniej trzon palmy. W wyniku tych prac kolejny rok z rzędu udało się zbudować niemal 10 metrową palmę. To wystarczyło aby zająć pierwsze miejsce w parafialnym konkursie palm wielkanocnych. Proboszcz parafii Moszczenica ks. Tadeusz Machał przekazał strażakom liczne słodkości, dyplom uznania oraz nagrodę finansową.

Strażacy zadbali ponadto o oprawę uroczystości. W kolumnie, w uroczystym przemarszu przetransportowali palmę z remizy do kościoła. Teraz palma zdobi kościół i zgodnie z tradycją przechowywana będzie przez cały rok. Potem zostanie spalona na popiół, którym posypuje się głowy w Środę Popielcową.

Niemalże identycznie do świąt wielkanocnych przygotowują się strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki. Tegoroczna palma była już trzecią przygotowaną przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Staszkówka. (poniżej zdjęć z Moszczenicy, galeria fotografii OSP Staszkówka).

GALERIA ZDJĘĆ OSP STASZKÓWKA