OSP Moszczenica

Strażacy ćwiczyli ratownictwo techniczne

cwiczenia techniczne 2019 04W sobotę 30 marca br. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy na placu za remizą zorganizowali warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził Szymon Marszał z Fenix Market wraz z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropy na czele z Prezesem ZOG ZOSP RP Ropa dh Arturem Łukaszykiem oraz Komendantem Gminnych ZOSP RP w Ropie dh Bogusławem Łukaszykiem.

W warsztatach udział wzięli druhny i druhowie z OSP Moszczenica (Patryk Brach, Wioleta Brach, Arkadiusz Kupiec, Tomasz Kupiec, Damian Markowicz, Krzysztof Markowicz, Jakub Olszowski, Jakub Smoleń, Adam Stec, Rafał Skrobot, Radosław Szymański, Przemysław Wszołek) oraz druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

Tematyka objęła organizację pola sprzętowego, rozpoznanie 360, zarządzanie szkłem, crossraming, tunelowanie oraz stabilizację. Do dyspozycji strażaków pozostawały dwa wraki samochodów.