OSP Moszczenica

Strażacy na Walnym Zebraniu w OSP Moszczenica Wyżna

Współpraca pomiędzy Ochotniczą Strażą Pożarną w Moszczenicy a Ochotniczą Strażą Pożarną w Moszczenicy Wyżnej (gm. Stary Sącz, pow. nowosądecki) sięga już blisko 10 lat. Partnerstwo jednostek nie wynika tylko z samej nazwy ale także zażyłości między samymi strażakami. W sobotę 2 marca 2019r. delegacja moszczenickich strażaków wzięła udział w Walnym Zebraniu w OSP Moszczenica Wyżna.

Przybyłych przywitał Prezes miejscowej jednostki OSP dh Stanisław Marduła. OSP Moszczenica Wyżna w roku bieżącym świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Choć karty historii jednostki dopiero zostają powoli zapisywane, strażacy pochwalić mogą się potężną i pięknie wyremontowaną remizą stanowiącą ich własność, nowoczesnym taborem samochodowym z niezwykle bogatym wyposażeniem oraz tym, że w straży służy 1/6 mieszkańców Moszczenicy Wyżnej. W tej liczącej niewiele ponad 600 mieszkańców wsi, ponad 100 jest członkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Delegacja z OSP Moszczenica w składzie Stanisława Balakowicz, Roman Brach, Tomasz Skrobot, Przemysław Wszołek wraz z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Markiem Marszałem przekazała strażakom z Moszczenicy Wyżnej gratulacje intensywnego rozwoju jednostki oraz wyrazy wdzięczności za współpracę wraz z okolicznościowym upominkiem.