Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
345876
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Strażacy na Walnym Zebraniu w OSP Moszczenica Wyżna

Szczegóły
Wybierz tekst:

Współpraca pomiędzy Ochotniczą Strażą Pożarną w Moszczenicy a Ochotniczą Strażą Pożarną w Moszczenicy Wyżnej (gm. Stary Sącz, pow. nowosądecki) sięga już blisko 10 lat. Partnerstwo jednostek nie wynika tylko z samej nazwy ale także zażyłości między samymi strażakami. W sobotę 2 marca 2019r. delegacja moszczenickich strażaków wzięła udział w Walnym Zebraniu w OSP Moszczenica Wyżna.

Przybyłych przywitał Prezes miejscowej jednostki OSP dh Stanisław Marduła. OSP Moszczenica Wyżna w roku bieżącym świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Choć karty historii jednostki dopiero zostają powoli zapisywane, strażacy pochwalić mogą się potężną i pięknie wyremontowaną remizą stanowiącą ich własność, nowoczesnym taborem samochodowym z niezwykle bogatym wyposażeniem oraz tym, że w straży służy 1/6 mieszkańców Moszczenicy Wyżnej. W tej liczącej niewiele ponad 600 mieszkańców wsi, ponad 100 jest członkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Delegacja z OSP Moszczenica w składzie Stanisława Balakowicz, Roman Brach, Tomasz Skrobot, Przemysław Wszołek wraz z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Markiem Marszałem przekazała strażakom z Moszczenicy Wyżnej gratulacje intensywnego rozwoju jednostki oraz wyrazy wdzięczności za współpracę wraz z okolicznościowym upominkiem.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014