Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
345869
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Walne Zebranie Sprawozdawcze AD 2019

Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 3 lutego 2019 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obradowało Walne Zebranie, które podsumowało rok 2018 oraz wyznaczyło plany i cele na bieżący 2019 rok. Walne Zebranie, będące najwyższą władzą Ochotniczej Straży Pożarnej udzieliło absolutorium Zarządowi za rok ubiegły, który dla strażaków z Moszczenicy był rokiem licznych sukcesów.


Przypomnimy, że jednostka OSP Moszczenica wybrana została "Najlepszą OSP woj. Małopolskiego 2018 roku", za co otrzymała nagrodę w wysokości 50 tyś. zł. Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Moszczenica wybrany został najaktywniejszym w woj. małopolskim w zakresie liczby litrów pozyskanej krwi w roku 2018. Zespół Inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP z Krakowa ocenił jednostkę na ocenę bardzo dobrą. Druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej obronili tytuł mistrza Halowego Turnieju MDP i pozostają niepokonani w powiecie gorlickim.

Walne Zebranie otworzył Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek. Po odśpiewaniu hymnu ZOSP RP oraz uczczeniu minutą ciszy zmarłych strażaków, przywitał licznie przybyłych gości a wśród nich m.in:

- Członka Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Warszawie dh Jerzego Obstarczyka
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofa Kosibę
- Członka Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasza Taraska
- Wicestarostę Gorlickiego Stanisława Kaszyka
- Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga
- Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztofa Gładysza
- Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgę
- Przewodniczącą Rady Gminy Moszczenica Izabellę Wąsowską
- przedstawicieli partnerskich jednostek z OSP Moszczenica Wyżna na czele z Prezesem dh Stanisławem Mardułą, OSP Staszkówka na czele z Prezesem dh Stanisławem Pyzikiem i Dobrovolny Hasicsky Zbor Spisske Hanusovce ze Słowacji na czele z Prezesem Janem Kromką a także członków czynnych, honorowych, wspierających oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Przewodniczącym zebrania wybrano dh Przemysława Wszołka zaś protokolantem dh Stanisławę Balakowicz. W zebraniu udział wzięło 40 spośród 56 członków czynnych Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, co stanowiło 71%.

Podczas Walnego Zebrania wyróżniającym się strażakom w dowód uznania społecznej pracy, zaangażowania i współpracy wręczono odznaczenia.
- Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono dh Józefa Kowalczyka
- Brązowym Krzyżem Współpracy nadanym przez władze ochotniczej ochrony przeciwpożarowej Republiki Słowackiej dh Stanisława Pyzika oraz dh Sylwię Wszołek
- Odznaką Strażak Wzorowy uhonorowano dh Damiana Markowicza oraz dh Radosława Szymańskiego
- Odznaką Za Wysługę 45 lat ZOSP RP odznaczona została dh Stanisława Balakowicz
- Odznaką Za Wysługę 15 lat ZOSP RP odznaczony został dh Adam Stec
- Odznaką Za Wysługę 5 lat ZOSP RP odznaczeni zostali dh Dawid Derkacz, dh Paweł Mruk, dh Radosław Szymański
- Złotą Odznaką MDP uhonorowano dh Stanisławę Balakowicz, dh Pawła Dobek, dh Rafała Dobek, dh Tomasza Kupiec, dh Lidię Murzyn, Agatę Skrobot, dh Paulinę Skrobot, dh Adama Stec, dh Sylwię Wszołek, dh Bartłomieja Zastępę
- Brązową Odznaką MDP uhonorowano dh Filipa Dobek, dh Marcela Dobek, dh Kacpra Kamyk, dh Karolinę Kupiec

Grono członków czynnych OSP Moszczenica zasiliła czwórka kandydatów Dominika Markowicz, Witold Kupiec, Jacek Olszowski i Klaudia Zastępa. W szeregi członków Młodzieżowej Drużyny Pożarnej w Moszczenicy przyjęty został Kamil Dobek.

Po szczegółowym przedstawieniu sprawozdań z działalności OSP Moszczenica za 2018 rok oraz sprawozdania finansowego Walne Zebranie pochyliło się na planami działalności i planami finansowymi na bieżący rok, które przyjęte zostały jednogłośnie.

Przybyli goście w ciepłych słowach podsumowali działalność jednostki OSP Moszczenica, zwracając uwagę na sukcesy, które odnosiła jednostka. Tytuł "Najlepszej OSP Małopolski", "Najaktywniejszych Krwiodawców Małopolski", bardzo dobra ocena ze strony Komendy Wojewódzkiej PSP i wiele wiele innych, to powody dla których strażacy z Moszczenicy liczyć mogą na wsparcie licznego grona przyjaciół.

Druhowie z Moszczenicy odpowiadając na apel o wsparcie finansowe leczenia 6-letniej Antoniny Kluk, córki strażaka podczas posiedzenia uzbierali 1.382 zł i 50 euro, które przekazali na konto "Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą".

   
© OSP Moszczenica 2009-2014