Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
396159
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Uroczyste podsumowanie programu „wsparcia służb ratowniczych”

Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 23 czerwca br. na rynku w Bieczu zorganizowano uroczysty apel z okazji przekazania i poświęcenia sprzętu z programu „wsparcia służb ratowniczych” oraz obchodów dnia strażaka Gminy Biecz. Organizatorem uroczystości był Związek Gmin Ziemi Gorlickiej, Gmina Biecz oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gorlicach.

Obchody rozpoczęła msza święta koncelebrowana w Kolegiacie p.w. Bożego Ciała w Bieczu przez strażackich kapelanów na czele z Powiatowym Kapelanem Strażaków ks. Stanisławem Porębskim. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej z Siedlisk przemaszerowano na biecki rynek, gdzie miał miejsce uroczysty apel. Sygnał do jego rozpoczęcia dał Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Bogusław Łukaszyk składając meldunek Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego a zarazem Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Krakowie dh Stanisławowi Sorysowi. Następnie prowadzący uroczystość dh Przemysław Wszołek przywitał licznie przybyłych gości.

Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej Czesław Rakoczy przedstawiając historię programu „wsparcia służb ratowniczych”, w ramach którego do miast i gmin powiatu gorlickiego oraz 51 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych trafiły pojazdy, sprzęt, wyposażenie oraz system łączności, monitorowania zagrożenia powodzią i wczesnego ostrzegania o łącznej wartości 4.324.503,60 zł, wyraził słowa podziękowania za ogromne zaangażowanie wielu osób, które przekuło się na sukces całego pożarnictwa powiatu gorlickiego. Przewodniczący Rakoczy na ręce osób szczególnie zaangażowanych przekazał okolicznościowe upominki.

Uroczystego przekazania samochodów oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego i wyposażenia pozyskanego w ramach realizacji programu „wsparcia służb ratowniczych” poprzez symboliczne przekazanie aktów na ręce burmistrzów, wójtów czy też przewodniczących rad dokonali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys wraz z Radnymi Pawłem Śliwą i Stanisławem Pasoniem oraz Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Ziemi Gorlickiej Czesław Rakoczy.

Gmina Moszczenica pozyskała w ramach realizacji programu "wsparcia służb ratowniczych" średni samochód ratowniczo-gaśniczy, 12 sztuk radiostacji nasobnych, system alarmowania ludności SMS, 2 komplety masztów antenowych i radiostacji do budynku, defibrylator AED oraz 4 komplety aparatów powietrznych.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, jako wyraz wdzięczności za przekazanie blisko 3,5 mln zł na rzecz ochotniczego pożarnictwa ziemi gorlickiej w ramach programu „wsparcia służb ratowniczych” a także nieustanne wsparcie poprzez programy takie jak „Małopolskie Remizy”, „Bezpieczna Małopolska” uhonorował Wicemarszałka Małopolski Stanisława Sorysa Medalem Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej. Prezes Kosiba przekazał także na ręce burmistrzów i wójtów gorlickich gmin Tarcze Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Uroczystość stała się także doskonałą okazją do uhonorowania druhów ochotników, którzy swoją postawą i zaangażowaniem dali przykład wzorowej pracy społecznej, pomocy bliźnim i bezinteresownego oddania siebie drugiemu człowiekowi. Podczas apelu wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz dziękując strażakom Gminy Biecz za całoroczne zaangażowanie, nieustanną gotowość do społecznej pomocy bliźniemu oraz wysiłek i trud wkładany w codzienne zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy przekazał na ręce Prezesów OSP z gminy Biecz okolicznościowe adresy, a także uhonorował przedstawicieli wyróżniającej się Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Grudnej Kępskiej.

W uroczystości udział wzięła 5 osobowa delegacja strażaków Gminy Moszczenica - 2 z OSP Moszczenica oraz 3 z OSP Staszkówka, na czele z Wójtem Gminy Moszczenica Jerzym Wałęgą.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014