OSP Moszczenica

Prognoza pogody:

Strażacki ołtarz w narodowych barwach na 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy przygotowali jeden z czterech ołtarzy z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanej potocznie Bożym Ciałem. To po budowie palmy wielkanocnej i wieńca dożynkowego kolejny wyraz religijnej postawy strażaków z Moszczenicy.

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała jak i cała oktawa to dla moszczeńskich strażaków okres wzmożonej aktywności. Strażacy jak co roku zabezpieczali ruch na drodze powiatowej podczas procesji a także zadbali o jej oprawę, niosąc baldachim, chorągwie i figurę.

Drugi rok z rzędu dodatkowym akcentem była budowa strażackiego ołtarza na zatoczce autobusowej w centrum Moszczenicy. Tegoroczny ołtarz nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd cały w barwach narodowych biało - czerwonych z godłem Polski w centralnym miejscu oraz zawołaniem "Ojczyznę Wolną Pobłogosław Panie".