Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
396161
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Strażacki ołtarz w narodowych barwach na 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Szczegóły
Wybierz tekst:

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy przygotowali jeden z czterech ołtarzy z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanej potocznie Bożym Ciałem. To po budowie palmy wielkanocnej i wieńca dożynkowego kolejny wyraz religijnej postawy strażaków z Moszczenicy.

Tradycyjnie procesja Bożego Ciała jak i cała oktawa to dla moszczeńskich strażaków okres wzmożonej aktywności. Strażacy jak co roku zabezpieczali ruch na drodze powiatowej podczas procesji a także zadbali o jej oprawę, niosąc baldachim, chorągwie i figurę.

Drugi rok z rzędu dodatkowym akcentem była budowa strażackiego ołtarza na zatoczce autobusowej w centrum Moszczenicy. Tegoroczny ołtarz nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd cały w barwach narodowych biało - czerwonych z godłem Polski w centralnym miejscu oraz zawołaniem "Ojczyznę Wolną Pobłogosław Panie".

   
© OSP Moszczenica 2009-2014