Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
473602
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Strażacy Gminy Moszczenica na IX Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych OSP i MDP

Szczegóły
Wybierz tekst:

Przy słonecznej aurze w niedzielę 13 maja br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach przeprowadzono IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W rywalizacji udział wzięło łącznie 12 drużyn podzielonych na grupy i kategorie. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki uplasowała się na 9 pozycji w swojej kategorii.


Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofowi Kosibie złożył przedstawiciel MDP dh Michał Bajorek. Wszystkich przybyłych przywitał prowadzący zmagania Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek. Dopingować druhów ochotników przybyli m.in. Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasz Tarasek wraz z członkami Prezydium Zarządu dh Pawłem Baranowskim oraz dh Stanisławem Barą, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz wraz z Zastępcą st. kpt. Wlademarem Krokiem, burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin - Małgorzata Małuch, Wacław Ligęza, Jerzy Wałęga oraz gospodarz strażackich zmagań Wiceburmistrz Łukasz Bałajewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gorlice Mariola Migdar oraz Koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach pani Maria Gubała.

Komisję sędziowską zawodów stanowili sędziowie Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Sekretariat zawodów stanowili Anna Lesiak ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Ewa Janek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Kierownikiem zawodów jest mł. bryg. Andrzej Czeluśniak.

Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. W wyniku rozegranych konkurencji, drużyny zajęły następujące miejsca:
MDP dziewczęta:
1 miejsce - OSP Bystra /999,78 pkt/

MDP chłopcy:
1 miejsce - Dominikowice /1039,28 pkt/
2 miejsce - OSP Wójtowa /979,78 pkt/

OSP kobiety:
1 miejsce - OSP Bystra /137,18 pkt/

OSP mężczyźni:
1 miejsce - OSP Wapienne /99,42 pkt/
2 miejsce - OSP Pagorzyna /105,76 pkt/
3 miejsce - OSP Klęczany /107,56 pkt/
4 miejsce - OSP Korczyna /109,52 pkt/
5 miejsce - OSP Stróżna /113,12 pkt/
6 miejsce - OSP Libusza /125,30 pkt/
7 miejsce - OSP Biesna /131,65 pkt/
8 miejsce - OSP Gładyszów /140,98 pkt/
9 miejsce - OSP Staszkówka /162,08 pkt/
Drużyna OSP Ropa nie stawiła się na zawody.

Rywalizacja toczyła się o cenne nagrody, puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, Burmistrza Miasta Gorlice pana Rafała Kuklę, Starostę Powiatu Gorlickiego pana Karola Górskiego oraz Gminy drużyn startujących w zawodach. Środki finansowe na organizację zawodów przekazała ponadto Państwowa Straż Pożarna.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014