Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
396151
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Strażacy oddali krew z okazji Dnia Strażaka 2018

Szczegóły
Wybierz tekst:

Tradycyjnie z okazji Dnia Strażaka Kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowały zbiórkę krwi. Akcję zorganizowano w sobotę 12 maja b.r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach w ramach XIII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew".

Przez cały czas trwania zbiórki krwi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach przeżywała prawdziwe oblężenie. Z jednej strony z powodu znacznej liczby krwiodawców, którzy przybyli wesprzeć częścią siebie pacjentów gorlickiego szpitala, z drugiej z powodu dużego pożaru składowiska śmieci Empol w Gorlicach. Właśnie ten pożar pokrzyżował plany wielu krwiodawcom-strażakom, którzy zamiast na akcję zbiórki krwi, musieli udać się na akcję gaszenia pożaru.

Dla wszystkich przybyłych przygotowano posiłek regeneracyjny, wyjątkowe okolicznościowe gadżety i pamiątki oraz liczne atrakcje m.in. malowania twarzy. Udostępniono także zwiedzanie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w ramach akcji "Otwarte Strażnice".

W akcji udział wzięło w sumie 42 osoby czego krew oddało 40, w tym 15 osób z Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy OSP Moszczenica. Udało się zebrać 18 litrów krwi. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhny i druhowie z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego.

Kolejna wspólna akcja Klubów Honorowych Dawców Krwi działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach już 18 listopada br. w remizie moszczeńskiej jednostki.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014