Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
396173
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Magdalena Markowicz na Eliminacjach Wojewódzkich OTWP - Wieliczka 2018

Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku w Kampusie Wielickim w Wieliczce przeprowadzono Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło 120 laureatów w trzech kategoriach wiekowych ze wszystkich małopolskich powiatów, w tym dh Magdalena Markowicz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Moszczenica. Zwycięzcą w grupie III został Wojciech Mazur z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej i tym samym będzie reprezentował województwo małopolskie w finale centralnym OTWP.


Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierz Sady. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało jury pod przewodnictwem Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Władysława Kucharskiego. W skład jury weszli członkowie Komisji ds. Młodzieży ZOW ZOSP RP Kraków, w tym Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek.

Powiat gorlicki reprezentowali w grupie I (uczniowie I – VI szkół podstawowych) Tomasz Cygnarowicz (gm. Bobowa) oraz Magdalena Markowicz (gm. Moszczenica), w grupie II (uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III) Mateusz Firszt (gm. Gorlice) oraz Konrad Kruczek (gm. Uście Gorlickie), w grupie III (uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych) Katarzyna Mika (I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach) oraz Wojciech Mazur (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Bobowej).

Cała szósta uczestników w gorlickiego odnotowała dobre występy. Bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej okazał się Wojciech Mazur, zajmując pierwsze miejsce oraz zapewniając sobie start w finale centralnym OTWP, który przeprowadzony zostanie w dniach 1-3 czerwca br.

Grupa I (uczniowie I – VI szkół podstawowych)
I miejsce - Błażej Lurawiec (pow. wielicki)
II miejsce - Piotr Dudek (pow. nowosądecki)
III miejsce - Mikołaj Cieśla (pow. bocheński)

Grupa II (uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy II i III)
I miejsce - Piotr Urbańczyk (pow. oświęcimski)
II miejsce - Karolina Kominiak (pow. wielicki)
III miejsce - Agnieszka Węgrzyn (pow. wadowicki)

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych)
I miejsce - Wojciech Mazur (pow. gorlicki)
II miejsce - Izabela Leśnicka (pow. nowotarski)
III miejsce - Hubert Sokołowski (pow. chrzanowski)

Uczestników Eliminacji Wojewódzkich OTWP podczas zmagań wspierali m.in. Członek Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP dh Jerzy Obstarczyk, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba, Przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg. Grzegorz Cegła, Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce st. kpt. Przemysław Przęczek, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz oraz przedstawiciel Dyrekcji Lasów Państwowych.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014