Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków w Tarnowie z udziałem druhów z Gminy Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
499992
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

   

Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków w Tarnowie z udziałem druhów z Gminy Moszczenica

Szczegóły
Wybierz tekst:

Jak co roku w okresie przedświątecznym tarnowska aula Urzędu Wojewódzkiego wypełniona została po brzegi. W niedzielę 18 grudnia 2016 roku na Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Strażaków spotkało się blisko 1.000 druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych a także funkcjonariusze Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, aby w przededniu Świąt Bożego Narodzenia podzielić się opłatkiem, kolędować i wzajemnie złożyć sobie życzenia.

Na wspólnym kolędowaniu spotkali się strażacy z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego a wraz z nimi parlamentarzyści i samorządowcy poszczególnych szczebli na czele z Wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem oraz Prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą. 

Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej na czele z Wiceprezes dh Teresą Tiszbierek, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków na czele z Prezesem Edwardem Siarką oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na czele ze st.bryg. Stanisławem Nowakiem. Modlitwie przewodniczył biskup tarnowski ks. Andrzej Jeż.

W regionalnym spotkaniu opłatkowym udział wzięli strażacy ziemi gorlickiej, którym przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Obecni byli m.in druhowie z OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Kryg, OSP Wójtowa, OSP Ropa oraz OSP Pagorzyna a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gorlicach na czele z Z-cą Dowódcy JRG mł. bryg. Dariuszem Surmaczem.

Regionalne Spotkania Opłatkowe Strażaków mają już swoją kilkuletnią tradycję. Wyjątkowość i podniosły charakter tej uroczystości związany jest nieodzownie z wielką wewnętrzną dyscypliną i jednością strażackiej braci. W trakcie spotkania opłatkowego padło wiele słów uznania dla ciężkiej pracy strażaków, dla ofiarności działań na rzecz bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Szczególnie mocno podsumowano rolę druhów ochotników w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Wskazywano dotychczasowy dorobek, ale także wskazywano na dalsze potrzeby, które w dużej mierze decydują o jakości i skuteczności niesionej przez strażaków pomocy.

Strażacy odebrali wiele podziekowań za swoje poświęcenie i ofiarną pracę oraz przyjęli moc życzeń świątecznych i noworocznych od organizatorów i zaproszonych gości.

Foto - Jacek Kieroński

   
© OSP Moszczenica 2009-2014