Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Gminne manewry ratowniczo - gaśnicze "Kościół Moszczenica 2016"
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
499920
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

   

Gminne manewry ratowniczo - gaśnicze "Kościół Moszczenica 2016"

Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 26 listopada 2016 roku Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy zorganizował gminne manewry ratowniczo - gaśnicze pod kryponimem "kościół Moszczenica 2016", na obiekcie starego kościoła parafialnego w Moszczenicy. W manewrach wykorzystano wszytskie siły i środki jakimi dysponują jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Moszczenica.

 

Konspekt ćwiczeń zakładał pożar starego kościoła parafialnego w Moszczenicy. W wyniku podjętych wstępnych działań gaśniczych w skutek upadku urazu doznał kościelny, którego nieprzytomnego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przy pełnym zadymieniu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz strażacy w aparatch ochrony dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji oraz ugaszenia pożaru. Stanowiko wodne ustawiono na potoku Moszczanka, zaś wodę podawano na zasadzie przetłaczania wykorzystując jedynie siły i środki jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka.

Sygnał do rozpoczęcia gminnych manewrów dał Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz składając meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzemu Wałędze. Bacznym okiem manewrom przyglądali się Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz, Sekretarz Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek oraz Proboszcz Parafii Moszczenica ks. Tadeusz Machał.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014