Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Obchody jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
434227
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

   

Obchody jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy

Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 18 września b.r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obchodziła jubileusz 90-lecia. Uroczystość zaszczyciło liczne grono gości, druhowie seniorzy, członkowie czynni i MDP a także ci, którzy na przełomie tych wielu lat działali w szeregach bądź wspierali Ochotniczą Straż Pożarną w Moszczenicy.

 

Obchody rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez księży kapelanów w kaplicy św. Izydora w Moszczenicy pod przewodnictwem Małopolskiego Kapelana Strażaków ks. mł. bryg. Władysława Kuliga. Obecni byli także Sądecki Kapelan Strażaków ks. dh Marcin Krępa, Gminny Kapelan Strażaków ks. dh Krzysztof Jarmuła oraz proboszcz parafii Moszczenica ks. Tadeusz Machał.

Oprawę Mszy Świętej a następnie uroczystego przemarszu i samego apelu na placu flagowym w centrum Moszczenicy zapewniała orkiestra dęta z Siedlisk pod batutą kapelmistrza Roberta Motyki.

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu z okazji jubileuszu Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edwardowi Siarce złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz. Następnie głos zabrał Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek, który powitał przybyłych gości a wśród nich:
- Posła na Sejm RP, Członka Prezydium ZG ZOSP RP, Prezesa ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Edwarda Siarkę
- Małopolskiego Kapelana Strażaków ks. mł. bryg. Władysława Kuliga
- Członka Prezydium ZOW ZOSP RP w Krakowie, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę
- Członka ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa
- Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Krakowie dh Jerzego Obstarczyk wraz z małżonką
- Przedstawiciela Biura ZOSP RP w Nowym Sączu dh Magdalenę Bulanda
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasza Taraska
- nadbryg. w st. spocz. Andrzeja Mroza
- Starostę Gorlickiego Pana Karola Górskiego
- Wicestarostę Gorlickiego Pana Jerzego Nalepkę
- Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusza Grygowicza
- Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp Krzysztofa Tybora
- Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego, Prezesa OSP Szymbark dh Jana Przybylskiego
- Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Bohdan Białonia
- Zastępcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gorlicach mł. bryg. Dariusza Surmacza
- Przedstawiciela Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej mł. kpt. Krzysztofa Romańskiego
- Wiceprezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach Pana Jana Bugno
- Przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzicy dh Aleksandra Dudas
- Przewodniczącego Rady Gminy Moszczenica Pana Stanisława Szczerbę
- Wójta Gminy Moszczenica, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy dh Jerzego Wałęgę
- Prezesa Koła Pszczelarzy w Moszczenicy Pana Stanisława Lenarda
- Predseda KV DPO Prešov Marián Rušín
- Przedstawiciela Dobrovoľný Hasičský Zbor v Spišské Hanušovce Jana Kromke
- Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce dh Stanisława Pyzika wraz z pocztem sztandarowym
- Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalowej dh Radosława Myśliwiec wraz z pocztem sztandarowym
- Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Wyżnej dh Stanisława Mardułę wraz z pocztem sztandarowym
- Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krygu dh Piotra Mikę

Uroczystość stała się doskonałą okazją do uhonorowania druhów, którzy swoją postawą i zaangażowaniem dali przykład wzorowej pracy społecznej, pomocy bliźnim i bezinteresownego oddania siebie drugiemu człowiekowi:
Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
- dh Tomasz Skrobot
- dh Marcin Gucwa
- Marian Rusin

Srebrną Tarczą Zasługi Małopolskiego OW ZOSP RP uhonorowany został druh Przemysław Wszołek

Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej uhonorowani zostali:
- nadbryg. w st. spocz. Andrzej Mróz
- dh Jerzy Obstarczyk
- dh Jan Kucharczyk
- dh Eugeniusz Stec

Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia odznaczony został druh Jerzy Wałęga

Odznaki Strażak Wzorowy otrzymali:
- dh Tomasz Brach
- dh Paweł Dobek
- dh Grzegorz Niemiec
- dh Bartłomiej Zastępa

Odznaki za wysługę 60 lat wręczono:
- dh Jerzemu Brach
- dh Janowi Kucharczyk
- dh Eugeniuszowi Stec

Podczas apelu czterech młodych adeptów pożarnictwa Arkadiusz Brataniec, Piotr Dusza, Dominika Brach, Klaudia Drogoń zasiliło szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej składając ślubowanie i odbierając pasowanie.

Predseda KV DPO Prešov Marián Rušín (słowacki odpowiednik polskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP) uhonorował Srebrnym i Brązowym Krzyżem Współpracy dh Przemysława Wszołka oraz dh Krzysztofa Kosibę.

Licznie przybyli goście zabierając głos podczas apelu nie szczędzili życzliwości i życzeń dla strażaków z Moszczenicy. Okolicznościowe grawertony na ręce Prezesa Przemysława Wszołka złożyli m.in. Małopolski Kapelan Wojewódzki ks. mł. bryg. Władysław Kulig, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Krakowie dh Jerzy Obstarczyk, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz, Starosta Gorlicki Karol Górski, Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Prezes OSP w Krygu dh Piotr Mika.

Okolicznościowe adresy przekazali Prezes ZG ZOSP RP dh Waldemar Pawlak, Wiceprezes ZG ZOSP RP dh Teresa Tiszbierek, Poseł na Sejm RP Elżbieta Borowska, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Stanisław Nowak, Komendant Powiatowy PSP z Dąbrowy Tarnowskiej bryg. Robert Kłusek, Prezes Koła Pszczelarzy w Moszczenicy Stanisław Lenard.

Na zakończenie apelu Prezes OSP Moszczenica dh Przemysław Wszołek wspólnie z Wójtem Gminy Moszczenica dh Jerzym Wałęgą uhonorowali przybyłych gości oraz członków OSP jubileuszowymi medalami.

Każdy z biorących udział zaznaczył swój udział na pamiątkowej tablicy, poprzez umieszczenie gwoździa z wygrawerowanymi personaliami.

Okolicznościowe przyjęcie wraz z zabawą taneczną zorganizowano w gimnazjum im. abpa. Leona Wałęgi w Moszczenicy.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014