Ćwiczenia ratownictwa technicznego "Autobus Turza 2016"

Prognoza pogody:

Ćwiczenia ratownictwa technicznego "Autobus Turza 2016"

W sobotę 11 czerwca 2016 roku strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa techniczego pod kryptonimem "Autobus Turza 2016". Ćwiczenia zorganizowane zostały we współpracy z firmą transportową Tranzit pana Piotra Solarza z Turzy (gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski)

W ćwiczeniach udział wzięło 18 strażaków z moszczeńskiej jednostki, uprawniownych do bezpośredniego uczestnictwa w działaniach ratowniczo - gaśniczych (szkolenia, badania, ubezpieczenie). Ćwiczenia praktyczne miały na celu przygotowanie strażaków do podejmowania działań podczas wypadków drogowych. W trakcie ćwiczeń przypomniano techniki posługiwania się sprzętem hydraulicznym oraz przypomniano procedury postępowania w przypadku wypadków komunikacyjnych.

W ćwiczeniach nadzorowanych przez Komendanta Gminnego ZOSP RP dh Krzysztofa Markowicza oraz Naczelnika OSP Moszczenica dh Daniela Skrobota udział wzięli: Grzegorz Brach, Patryk Brach, Roman Brach, Paweł Dobek, Rafał Dobek, Krzysztof Górski, Damian Markowicz, Paweł Mruk, Piotr Mruk, Tomasz Skrobot, Adam Stec, Radosław Szymański, Przemysław Wszołek, Lidia Zamroska, Bartłomiej Zastępa, Piotr Żegleń.