Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Strażacy Gminy Moszczenica pielgrzymowali do Wójtowej
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
499994
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

   

Strażacy Gminy Moszczenica pielgrzymowali do Wójtowej

Szczegóły
Wybierz tekst:

W niedzielę 3 kwietnia 2016 roku już po raz XVII odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców oraz przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin, w tym także z Gminy Moszczenica.

 

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Górny. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Była to doskonała okazja do okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in. parlamentarzyści Barbara Bartuś, Elżbieta Borowska, Jan Duda oraz Stanisław Kogut, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Wicerzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski i Roman Dziubina, Burmistrzowie Mirosław Wędrychowicz, Rafał Kukla i Wacław Ligęza, Wójtowie Małgorzata Małuch, Czesław Rakoczy i Jerzy Wałęga a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz wraz z zastępcą mł. bryg Bohdanem Białoniem oraz Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba.

Obecna była także liczba, aż dziesięcioosbowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy oraz siedmioosobowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki. Strażakom towarzyszyli Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga oraz Przewodniczący Rady Gminy Moszczenica Stanisław Szczerba.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014