Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
MDP OSP Moszczenica poświęciła największą w Moszczenicy palmę wielkanocną
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
499992
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

   

MDP OSP Moszczenica poświęciła największą w Moszczenicy palmę wielkanocną

Szczegóły
Wybierz tekst:

Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich katolików. Święto to jest obchodzone na tydzień przed Wielkanocą i przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić. Również i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Moszczenica uczcili to wydarzenie, przynosząc do kościoła największą w Moszczenicy palmę.

 

Przygotowania do obchodów niedzieli palmowej w remizie OSP Moszczenica trwały do kilku dni. Dzieci i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej najpierw przygotowywali kwiaty i ozdoby z bibuły by następnie przez kilka dni zdobić nimi przygotowany uprzednio wcześniej trzon palmy. W wyniku tych prac udało się stworzyć 8,5 metrową palmę. To wystarczyło aby zająć pierwsze miejsce w konkursie palm wielkanocnych oraz dzierżyć miano konstruktorów największej palmy w całej Moszczenicy.

Strażacy zadbali ponadto o oprawę uroczystości. W kolumnie, w uroczystym przemarszu przetransportowali palmę z remizy do kościoła. Teraz palma zdobi kościół i zgodnie z tradycją przechowywana będzie przez cały rok. Potem zostanie spalona na popiół, którym posypuje się głowy w Środę Popielcową.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014