Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Eliminacje Gminne OTWP 2016
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
389446
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

   

Eliminacje Gminne OTWP 2016

Szczegóły
Wybierz tekst:

W sobotę 12 marca 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy przeprowadzone zostały Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięło łącznie 18 uczestników, reprezentantów wszystkich szkół z terenu Gminy Moszczenica a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

 

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Surmcza - Z-cy Dowódcy JRG w Gorlicach. W jury zasiedli ponadto dh Przemysław Wszołek - Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie, dh Stanisława Balakowicz - Prezes ZOG ZOSP RP w Moszczenicy, dh Dorota Marszał - Skarbnik ZOG ZOSP RP w Moszczenicy oraz dh Jerzy Wałęga - wójt Gminy Moszczenica.

Uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe - grupa I szkoły podstawowe, grupa II szkoły gimnazjalne oraz grupa III szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania pożarnicze składały się z dwóch elementów - testu pisemnego oraz finału w postaci odpowiedzi ustnej.

Test pisemny składał się z 40 pytań. Do finału zakwalifikowanych zostało po 5 laureatów z najwyższą liczbą punktów z grupy I i II oraz trzech laureatów z grupy III.
Grupa I - Szkoły Podstawowe
1. Łukasz Kozień - ZS w Staszkówce - 24 pkt
2. Karol Skrobot (ex aeqou) - SP w Moszczenicy - 20 pkt
2. Kacper Szczerba (ex aeqou) - ZS w Staszkówce - 20 pkt
4. Kacper Gargula - ZS w Staszkówce - 17 pkt
5. Aleksandra Grabowska - SP w Moszczenicy - 14 pkt

Grupa II - Szkoły Gimnazjalne
1. Piotr Dziadzio (ex aeqou) - Gimnazjum w Moszczenicy - 20 pkt
1. Szymon Gwóźdź (ex aeqou) - Gimnazjum w Moszczenicy - 20 pkt
3. Witold Kupiec - Gimnazjum w Moszczenicy - 17 pkt
4. Szymon Salwa - Gimnazjum w Moszczenicy - 16 pkt
5. Tomasz Dyl - ZS w Staszkówce - 15 pkt

Grupa III - Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Monika Jerzak - ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach - 25 pkt
2. Wioleta Brach - ZSZ im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach - 17 pkt
3. Jakub Olszowski - ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach - 15 pkt

Finał to odpowiedź ustna przed jury oraz sprawdzenie znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo - gaśniczego. W finale wyzerowane zostały punkty zdobyte na teście pisemnym a uczestnicy drugi etap zmagań zaczynali z kontem zerowym. Tym samym wyrównane zostały szanse na zwycięsto wszystkim finalistom. 

Klasyfikacja końcowa Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom":
Grupa I - Szkoły Podstawowe
1. Kacper Gargula - ZS w Staszkówce - 39 pkt
2. Karol Skrobot - SP w Moszczenicy - 31 pkt
3. Łukasz Kozień - ZS w Staszkówce - 27 pkt

Grupa II - Szkoły Gimnazjalne
1. Witold Kupiec - Gimnazjum w Moszczenicy - 51 pkt
2. Piotr Dziadzio - Gimnazjum w Moszczenicy - 35 pkt
3. Szymon Gwóźdź - Gimnazjum w Moszczenicy - 22 pkt

Grupa III - Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Monika Jerzak - ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach - 62 pkt
2. Wioleta Brach - ZSZ im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach - 56 pkt
3. Jakub Olszowski - ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach - 45 pkt

Tym samym Gminę Moszczenica podczas zmagań Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Gorlicach, w dniu 12 kwietnia 2016r., reprezentować będą: Kacper Gargula z ZS w Staszkówce, Witold Kupiec z Gimnazjum w Moszczenicy oraz Monika Jerzak z ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014