Bezpieczna remiza z alarmem i monitoringiem

342087

Bezpieczna remiza z alarmem i monitoringiem

Od kilkunastu dni w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy działa system alarmowy i system monitoringu. Tym samym zapewniono najwyższą ochronę zarówno obiektu jak i sprzętu ratowniczo - gaśniczego składowanego w remizie.

Zarówno system alarmowy jak i system monitoringu obejmują cały budynek remizy. Każda próba wejścia do remizy niepożądanej osoby spowoduje uruchomienie alarmu dźwiękowego oraz rozesłanie smsów alarmowych do strażaków, firmy ochroniarskiej oraz przedstawicieli samorządu Gminy Moszczenica.

Równocześnie w przypadku naruszenia przestrzeni wokół remizy jak i wewnątrz budynku obraz z kamer zapisany zostaje na dysku oraz w czasie rzeczywistym przesyłany jest na komputery oraz smartfony wskazanej grupy odbiorców.

Systemy wyposażone zostały we własne zasilanie oraz system mobilnego przesyłu danych, więc nawet w przypadku zaniku stałego zasilania w energię elektryczną bądź dostępu do internetu stacjonarnego, nie przestają działać.