Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540816
   

Kto nas odwiedza  

We have 35 guests and no members online

   

Articles

SPOTKANIE NIESPODZIANKA

Details
Wybierz tekst:

 

mdp2018W piątek 25 października Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Moszczenicy wzięła udział w „Biegu na Orientację”. Nic by nie było nadzwyczajnego, jakby nie przybyli goście. Naszymi gośćmi byli harcerze z 21 Drużyny Harcerskiej „Leśni” prowadzeni przez dh pwd Jadwigę Cieśla.

 

Na początku spotkania naszych gości z harcerstwa przywitał dh Karol Masłowski, opiekun MDP, informując ich w jakim celu przyjechali do Moszczenicy. Po tym krótkim wstępie dh Karol przejął dowództwo i zaprowadził naszych gości na "orlik", gdzie miała miejsce „Gra Terenowa”. Po przybyciu wszystkich na miejsce zbiórki wójt gmin pan mgr Jerzy Wałęga opowiedział nam krótką historię naszej wsi i herbu. Po
wspaniałej lekcji nasi opiekunowie ze straży podzielili adeptów i harcerzy na dwie grupy. Opiekę nad każdą grupą sprawowali: dh Jadwiga Cieśla z Hufca ZHP Gorlice oraz dh Karol, Masłowski, dh Radosław Szymański i dh Witold Kupiec z OSP Moszczenica.

Nasi uczestnicy zmagali się z zadaniami jakie były dla nich przygotowane. Każda z grup miała do odnalezienia sprzęt strażacki lub umundurowanie harcerskie. Po odnalezieniu poszczególnych elementów starsi koledzy mieli okazję opowiedzieć młodszym do czego służy.

Po zakończeniu gry wszyscy zeszli się na małe grillowanie. Po pysznym poczęstunku nadszedł czas na wręczenie nagród: puchary ufundowane przez wójta gminy pana Jerzego Wałęgę i pamiątkowe grawerowane emblematy z drewna wykonane przez dh Adama Bryłę. 

Na pożegnanie przybyłych gości zorganizowaliśmy mały pokaz, w którym pokazaliśmy jak wygląda przygotowanie linii wężowej do każdej akcji ratowniczo-gaśniczej.

Po pokazie dh Karol zaprowadził harcerzy na przystanek skąd mieli autobus do domu. Wszyscy uczestnicy gry byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Jesteśmy pewni, że to było pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie strażaków z harcerzami.

 

   
© OSP Moszczenica 2009-2014