Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540817
   

Kto nas odwiedza  

We have 23 guests and no members online

   

Articles

Grupa Górska przy OSP Moszczenica

Details
Wybierz tekst:

001mKażdy strażak powinien dbać o swoją kondycję. Ważne też jest, by członkowie OSP spotykali się nie tylko przy okazji akcji, ćwiczeń czy uroczystości, ale również by w miarę możliwości razem spędzali czas wolny rozwijając np. swoje zainteresowania, pasje. 

W naszym statucie w paragrafie 9 punkt 4 mamy zapisane: "Celem Ochotniczej Straży Pożarnej jest: (...) 4. Rozwijanie wśród członków ochotniczych straży pożarnych kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej".

 

Wiem, że część naszych ochotników interesuje się naszymi górami, w tym także ja. W związku z tym tworzę nieformalną Grupę Górską przy OSP Moszczenica. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 sierpnia 2019 o godz. 19.00 w remizie, na które serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Na tym spotkaniu omówimy również pierwszą naszą wyprawę - w słowackie Tatry Wysokie nad Zielony Staw Kieżmarski (Zelené pleso) 1545 m. n.p.m. oraz okoliczne stawy (Czarny, Czerwony, Biały, Trójrogi) w dniu 15 września 2019 r.. W tym, jak i w każdym następnym wyjeździe, będą mogli uczestniczyć tylko członkowie naszej OSP oraz ich rodziny. Wyjątkiem jest OSP Staszkówka jako jednostka z naszej gminy - zapraszamy do wspólnych wypraw :). Dzieci powyżej 10 lat. Szlak dość łatwy - nie ma stromizm, łańcuchów itp., choć długi (8km), zresztą w Tatrach nie ma krótkich szlaków. Sama kotlina Zielonego Stawu to jedno z najpiękniejszych miejsc w słowackich Tatrach. Koszty - do ustalenia na spotkaniu. Na pewno ten i wszystkie inne wyjazdy nie będą pokrywane ze środków budżetu OSP Moszczenica, bo te potrzebne są na bieżące działania jednostki i nie można ich trwonić nawet na takie pomysły.

Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie

dh Adam Bryła

Poniżej kilka fotek z moich wypadów do Zielonego Stawu:

   
© OSP Moszczenica 2009-2014