Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Nr konta bankowego  

W związku z wieloma pytaniami od naszych sponsorów gdzie można wpłacać online pieniądze na potrzeby naszej jednostki (np. za kalendarze) poniżej podajemy nr konta bankowego naszej jednostki. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Dzięki temu ograniczamy nasze kontakty, a jednocześnie wszyscy ci, którzy chcą wspomóc naszą OSP mogą to zrobić w sposób bezpieczny.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Nr konta: 19 8795 0005 2001 0000 1850 0001

Bardzo dziękujemy!!!

   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
540807
   

Kto nas odwiedza  

We have 16 guests and no members online

   

Articles

Dożynki gminne 2019

Details
Wybierz tekst:

dozynki201901215 sierpnia 2019 r. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się w Moszczenicy gminne dożynki. Wzięło w nich udział 6 grup naszych mieszkańców, które przygotowały piękne wieńce dożynkowe.

Wśród uczestników dożynek nie zabrakło również druhów z OSP Moszczenica i Osp Staszkówka, którzy wspólnie zaprezentowali swój wieniec. Nasi druhowie zabezpieczali również trasę objazdu wieńców po gminie.

 

Nasze świętowanie zaczęło się wcześniej, bo już o godz. 10.30 wzięliśmy udział wraz z druhami ze Staszkówki w mszy św. w kościele w Staszkówce, gdzie mieszkańcy sąsiedniej wsi dziękowali za plony. Była to okazja do właśnie podziękowania za plony szczególnie dla tych, którzy nie mogli wziąść udziału w uroczystościach gminnych. Po mszy wróciliśmy do Moszczenicy. 

Przed godz. 13.00 zebralismy się pod remizą, gdzie dołączyli do nas uczestnicy dożynkowego korowodu złożonego z pięknie przystrojonych przyczep ciągniętych przez ciągniki rolnicze. Wyruszyliśmy na objazd naszej gminy. Na początku i na końcu tego korowodu jechały wozy strażackie z Moszczenicy i Staszkówki. Przy wspaniałej pogodzie i muzyce objechaliśmy nasze pola i domy obwieszczając wszystkim, że nadszedł czas podziękowania za plony i radosnej zabawy.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczysta msza św. w kościele w Moszczenicy. Po mszy dożynkowy orszak wraz z mieszkańcami przeszedł na nasz stadion, gdzie odbyła się prezentacja wieńców. 

Wspaniała dożynkowa zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014