Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Szkolenia i konkursy  

   

Prognoza pogody:  

   

Statystyka  

Articles View Hits
473624
   

Kto nas odwiedza  

We have 18 guests and no members online

   

Articles

Moszczeniccy strażacy na wojewódzkich obchodach ku czci św. Floriana w Krakowie

Details
Wybierz tekst:

W sobotę 4 maja 2019r. z okazji wspomnienia św. Floriana - patrona strażaków, strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych oddali hołd swemu patronowi w bazylice św. Floriana w Krakowie. Wśród kilkuset małopolskich strażaków znalazła się również delegacja OSP Moszczenica wraz ze sztandarem.

Strażacy OSP Moszczenica wyruszyli do Krakowa na wojewódzkie obchody ku czci św. Floriana tuż po porannej mszy świętej odprawionej w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Moszczenicy z intencji proboszcza parafii ks. Tadeusza Machała.

Świętowanie w Krakowie rozpoczął apel na małym rynku skąd strażacy przemaszerowali na rynek główny, pod Kościół Mariacki, następnie ulicą Floriańską pod bramę św. Floriana, na plac Matejki i do bazyliki św. Floriana. Uroczystej mszy świętej przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po nabożeństwie wokół placu Matejki i pomnika Grunwaldzkiego przeszła procesja.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014