Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Articles View Hits
364336
   

Kto nas odwiedza  

We have 25 guests and no members online

   

Articles

Warta przy Grobie Pańskim 2019

Details
Wybierz tekst:

Jak co roku, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy, podczas Świąt Wielkanocnych pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Czuwanie rozpoczęte zostało w momencie złożenia ciała Pana Jezusa do grobu w trakcie wielkopiątkowych obchodów, zakończone przed rezurekcją w Wielką Sobotę. Tradycyjnie, w Wielki Piątek, tuż przed rozpoczęciem obrzędów liturgicznych, strażacy odbyli uroczysty przemarsz z remizy do kościoła.

W bieżącym roku wartę przy Grobie Pańskim pełniło aż 45 druhen i druhów, z czego najmłodsza miała 9 lat a najstarszy 53 lata. Druhowie zatroszczyli się ponadto o oprawę procesji rezurekcyjnej, niosąc baldachim, figurę św. Józefa, chorągwie i feretrony.

Tradycyjnie po zakończonej sobotniej rezurekcji, strażacy udali się z wielkanocnymi życzeniami do proboszcza parafii Moszczenica ks. Tadeusza Machała a po nich na "wielkanocny posiłek" do remizy.

   
© OSP Moszczenica 2009-2014