Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
318325
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 371 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

MDP OSP Moszczenica obroniła tytuł mistrza sprzed roku, OSP Staszkówka na drugim stopniu podium

Szczegóły
Wybierz tekst:

Młodzi strażacy z Moszczenicy (gm. Moszczenica), Bystrej (gm. Gorlice) i Biesnej (gm. Łużna) zwyciężyli w swoich grupach w rozgrywanym w niedzielę 9 grudnia b.r. w II Halowych Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Dla młodych strażaków z Moszczenicy był to zwycięski start w obronie tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium uplasowali się młodzi strażacy ze Staszkówki. W grupie młodszej drużyna MDP OSP Moszczenica wywalczyła 5 miejsce.

 

Turniej rozegrany został na hali sportowej przy szkole podstawowej w Bobowej, a w rywalizacji udział wzięło łącznie 100 uczestników. Sygnał do rozpoczęcia dał dh Przemysław Górski z MDP OSP Stróżna składając meldunek o gotowości Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofowi Kosibie. Następie prowadzący mistrzostwa Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek powitał przybyłych gości oraz wyjaśnił przebieg konkurencji i zasady oceny. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostwa czuwała komisja sędziowska, którą powołał spośród druhów ochotników Prezes Krzysztof Kosiba, na czele której zasiadał dh Przemysław Wszołek.

Udział w turnieju wzięło 20 ekip Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gmin Moszczenica, Łużna, Bobowa, Uście Gorlickie, Biecz, Gorlice i Lipinki. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach. W grupie I (przedział wiekowy od 10 do 12 lat) wystartowało 5 ekip, w grupie II (przedział wiekowy od 13 do 15 lat chłopcy) 13 drużyn, zaś w grupie III (przedział wiekowy od 13 do 15 lat dziewczyny) 2 drużyny. Na linii startu zameldowało się w sumie 100 młodych adeptów pożarnictwa z gorlickiego, co w bieżącym roku 100-rocznicy odzyskania niepodległości nabiera dodatkowego znaczenia.

W wyniku przebiegu konkurencji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zajęły miejsca:

GRUPA I (przedział wiekowy od 10 do 12 lat)
1 miejsce: MDP OSP Biesna (gm. Łużna) - 184,44 pkt
2 miejsce: MDP OSP Grudna Kępska (gm. Biecz) - 200,89 pkt
3 miejsce: MDP OSP Rożnowice (gm. Biecz) - 204,02 pkt
4 miejsce: MDP OSP Brunary (gm. Uście Gorlickie) - 209,5 pkt
5 miejsce: MDP OSP Moszczenica (gm. Moszczenica) - 214,55 pkt

GRUPA II (przedział wiekowy od 13 do 15 lat chłopcy)
1 miejsce: MDP OSP Moszczenica (gm. Moszczenica) - 138,41 pkt
2 miejsce: MDP OSP Staszkówka (gm. Moszczenica) - 140,7 pkt
3 miejsce: MDP OSP Zagórzany (gm. Gorlice) - 146,58 pkt
4 miejsce: MDP OSP Stróżna (gm. Bobowa) - 148,4 pkt
5 miejsce: MDP OSP Wójtowa (gm. Lipinki) - 152,52 pkt
6 miejsce: MDP OSP Pagorzyna (gm. Lipinki) - 162,9 pkt
7 miejsce: MDP OSP Rożnowice (gm. Biecz) - 170,8 pkt
8 miejsce: MDP OSP Gładyszów (gm. Uście Gorlickie) - 176,25 pkt
9 miejsce: MDP OSP Grudna Kępska (gm. Biecz) - 185,1 pkt
10 miejsce: MDP OSP Racławice (gm. Biecz) - 193,84 pkt
11 miejsce: MDP OSP Biesna (gm. Łużna) - 194,3 pkt
12 miejsce: MDP OSP Biecz (gm. Biecz) - 197,9
13 miejsce: MDP OSP Brunary (gm. Uście Gorlickie) - 207,46 pkt

GRUPA III (przedział wiekowy od 13 do 15 lat dziewczyny)
1 miejsce: MDP OSP Bystra (gm. Gorlice) - 186,83 pkt
2 miejsce: MDP OSP Racławice (gm. Biecz) - 194,3 pkt

Startujących w turnieju młodych adeptów pożarnictwa dopingowali m.in. Członek Komisji ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Łukasz Giemza, Wicestarosta Gorlicki Stanisław Kaszyk, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. kpt. Waldemar Krok, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski, Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa.

Współorganizatorami mistrzostw oraz sponsorami pucharów byli Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa Wacława Ligęza, Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała oraz jej poprzednik Karol Górski oraz Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski.

Turniej halowy dla MDP był z jednej strony zabawą, z drugiej swoistą formą szkolenia pożarniczego dla najmłodszych adeptów tego fachu. Celem organizacji turnieju dla młodzieżowych drużyn pożarniczych było zmobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz wyłonienie najlepszych drużyn.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014