Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
Strażacka oprawa uroczystości pogrzebowych ks. Czesława Muszyńskiego
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
318348
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

   

Aktualności

Strażacka oprawa uroczystości pogrzebowych ks. Czesława Muszyńskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły
Wybierz tekst:

3 listopada 2018 r. zmarł śp. ks. prałat Czesław Muszyński – emerytowany proboszcz parafii Moszczenica. Dwudniowe uroczystości pogrzebowe odbyły się w pełnej oprawie druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.


Wprowadzenie ciała śp. ks. Czesława do kościoła parafialnego w Moszczenicy, poprzedzone uroczystym powitaniem na Kuklówce, miało miejsce we wtorek 6 listopada. Strażacy wraz z pozostałymi mieszkańcami Moszczenicy na ramionach nieśli ciało byłego proboszcza na blisko 3 km trasie.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Moszczenicy i pogrzeb zmarłego miał miejsce w środę 7 listopada. Druhowie nie tylko zadbali o niesienie trumny, chorągwi, wieńców ale także pełnili wartę honorową przy trumnie w trakcie obrzędów przedpogrzebowych. Strażacy zadbali ponadto o organizację miejsc siedzących na zewnątrz kościoła dostarczając własne ławki i krzesła a także o pomoc w transporcie chłodni na ciało.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014