Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
318336
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Szczegóły
Wybierz tekst:

Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednostka wystawiła poczet sztandarowy, poczet flagowy a przedstawiciele Zarządu złożyli wiązankę kwiatów na jubileuszowym pomniku.

Świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Moszczenicy. Po mszy miało miejsce uroczyste poświęcenie tablicy dla uczczenia jubileuszu niepodległości. Następnie w barwnym korowodzie uczestnicy przemaszerowali przed stary kościół gdzie poświęcono krzyż niepodległościowy i na plac flagowy. Na nim zorganizowany apel, podczas którego podniesiono flagę na maszt, odegrano hymn Polski a poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Podniesienia flagi państwowej dokonali druhowie OSP Moszczenica. Przedstawiciele Zarządu złożyli także wiązankę kwiatów.

W drugiej części uczestnicy przemaszerowali do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Moszczenicy. Tam miał miało miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu gminno-parafialnego chóru, występy dzieci oraz cieszący się ogromną popularnością pokaz mody stuletniej, w którym udział wzięli druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

Przez cały czas trwania oficjalnej części obchodów, uczestnikom towarzyszył sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy. 

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014