Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
OSP Moszczenica
Strona OSP Moszczenica wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 
   
   

Członkowie  

   

Szkolenia i konkursy  

   

Ostrzeżenia pogodowe:  

Mapa ostrzeżeń dla Polski

   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
318333
   

Kto nas odwiedza  

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

   

Artykuły

5 miejsce w IV Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym

Szczegóły
Wybierz tekst:

Podnoszenie umiejętności strażaków z zakresu taktyki działań ratowniczych i ratownictwa medycznego - to cel jak przyświecał zorganizowanym po raz czwarty, wspólnym wysiłkiem KP PSP Gorlice i ZOP ZOSP RP Gorlice, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gorlicach i Gminy Uście Gorlickie IV Mistrzostwom Powiatu Gorlickiego w Ratownictwie Medycznym. Zmagania zorganizowane zostały w Uściu Gorlickim w sobotę 22 września 2018 roku.


W zmaganiach wzięło udział 13 zespołów z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 3 zespoły ze zmian służbowych Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach. Przekrój zadań, które mieli wykonać strażacy obejmował, taktykę działań ratowniczych oraz ratownictwo medyczne. Drużyny miały do wykonania 4 zadania praktyczne i do rozwiązania test składający się z 20 pytań sprawdzający poziom wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierunkiem mł. asp. Alberta Apoli.

W wyniku przeprowadzenia pięciu konkurencji medycznych (4 praktyczne oraz test teoretyczny) tytuł mistrza powiatu gorlickiego w ratownictwie medycznym wywalczyli w kategorii OSP z KSRG strażacy OSP Kryg (gm. Lipinki), w kategorii OSP spoza KSRG strażacy z OSP Stróżna (gm. Bobowa). Drużyna OSP Moszczenica, występująca w składzie Lidia Zamorska, Wioleta Brach, Patryk Brach i Radosław Szymański zakończyła zmagania na 5 miejscu.

W wyniku oceny prowadzonych działań ratowniczych przez Ochotnicze Straże Pożarne, przyznano następujące miejsca:
Klasyfikacja Ochotnicze Straże Pożarne z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego:
I miejsce - OSP Kryg - 188 pkt
II miejsce - OSP Dominikowice - 171 pkt
III miejsce - OSP Bobowa - 169 pkt
IV miejsce - OSP Szymbark - 164 pkt
V miejsce - OSP Moszczenica - 162 pkt
VI miejsce - OSP Ropa - 158 pkt
VII miejsce - OSP Sękowa - 147 pkt
VIII miejsce - OSP Kobylanka - 146 pkt
IX miejsce - OSP Brunary - 124 pkt

Klasyfikacja Ochotnicze Straże Pożarne spoza Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego:
I miejsce - OSP Stróżna - 187 pkt
II miejsce - OSP Klęczany - 142 pkt
III miejsce - OSP Rożnowice - 137 pkt
IV miejsce - OSP Śnietnica - 135 pkt

W rywalizacji drużyn zmianowych Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Gorlic, najlepsi okazali się strażacy I zmiany (205 pkt). Na drugim stopniu podium stanęli strażacy zmiany III (204 pkt) a na trzecim zmiany III (173 pkt).

Podczas uroczystej zbiórki podsumowującej mistrzostwa wójtowie gmin Ropa i Uście Gorlickie uhonorowani zostali Tarczami Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gorlicach. Wręczenia tarcz dokonali Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba oraz Sekretarz ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek.

W podsumowaniu Mistrzostw udział wzięli m.in. Małopolski Prawosławny Kapelan Strażaków ks. Arkadiusz Barańczuk, Wiceprezes ZOW ZOSP RP a zarazem Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Członek ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek, Starosta Gorlicki Karol Górski, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz wraz z zastępcą st. kpt. Waldemarem Krokiem, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach nadkom. Dorota Tokarz, Wójt Gminy Uście Gorlickie Dymitr Rydzanicz, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Wójt Gminy Ropa Jan Morańda.

   

ziemia

   
daniel
grzesiek
krzysiek
marek
przemek
rafa
romek
stasia
tomek
wojtek
   
   
© OSP Moszczenica 2009-2014