OSP Moszczenica - Sztandar

Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy

Rok 2001 był rokiem wzmożonej działalności w szeregach OSP Moszczenica. Zbiegły się bowiem dwie uroczystości. Pierwsza z nich to obchody 75- lecia istnienia jednostki, druga wręczenie sztandaru. Sztandar był darem dla OSP, którego fundatorem była miejscowa ludność. Poświęcenie odbyło się podczas uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej a poświęcenia dokonał ówczesny proboszcz ksiądz prałat Czesław Muszyński.

Od tego czasu sztandar z dumą prezentowany jest przez druhów. Każde święta kościelne czy też państwowe a także szereg innych uroczystości to okazje, gdy sztandar wędruje w ręce druhów i z powagą prezentowany jest na zewnątrz.