OSP Moszczenica - Noworoczno - opłatkowe spotkanie strażaków Gminy Moszczenica AD 2019

Noworoczno - opłatkowe spotkanie strażaków Gminy Moszczenica AD 2019

Blisko pięćdziesięciu strażaków jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka w niedzielę 6 stycznia 2019r., w święto Trzech Króli spotkało się na corocznym, siódmym już strażackim spotkaniu noworoczno - opłatkowym. Strażackie spotkania wpisały się już na stałe w tradycję rodziny strażackiej a tegoroczne odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce.

Na zaproszenie Prezesa OSP Staszkówka dh Stanisława Pyzika na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości na czele z księdzem biskupem Leszkiem Leszkiewiczem. Obecni byli także Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek, Gminny Kapelan Strażaków ks. dh Krzysztofa Jarmuła, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy a zarazem Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga oraz Przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica Izabella Wąsowska. Oprócz członków czynnych z obu jednostek OSP z terenu gminy Moszczenica, nie zabrakło także seniorów pożarnictwa, członków honorowowych i wspierajacych oraz członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Modlitwie przewodniczył obecny na spotkaniu biskup Leszek Leszkiewicz wraz z księdzem kapelanem Krzysztofem Jarmułą. Dokonali oni także poświęcenia opłatków. Życzeniom i serdeczności nie było końca. Strażacy na wzajem życzyli sobie zdrowia, realizacji planów i zamierzeń, spełnienia marzeń a nade wszystko wzajemnego szacunku, współpracy i przejścia ramie w ramie całego 2019 roku. Nie obyło się także bez śpiewu kolęd, które prowadził zespół muzyczny pod kierownictwem Marka Bąka.