OSP Moszczenica - Strażacka oprawa uroczystości pogrzebowych ks. Czesława Muszyńskiego

Strażacka oprawa uroczystości pogrzebowych ks. Czesława Muszyńskiego

3 listopada 2018 r. zmarł śp. ks. prałat Czesław Muszyński – emerytowany proboszcz parafii Moszczenica. Dwudniowe uroczystości pogrzebowe odbyły się w pełnej oprawie druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Czesława do kościoła parafialnego w Moszczenicy, poprzedzone uroczystym powitaniem na Kuklówce, miało miejsce we wtorek 6 listopada. Strażacy wraz z pozostałymi mieszkańcami Moszczenicy na ramionach nieśli ciało byłego proboszcza na blisko 3 km trasie.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Moszczenicy i pogrzeb zmarłego miał miejsce w środę 7 listopada. Druhowie nie tylko zadbali o niesienie trumny, chorągwi, wieńców ale także pełnili wartę honorową przy trumnie w trakcie obrzędów przedpogrzebowych. Strażacy zadbali ponadto o organizację miejsc siedzących na zewnątrz kościoła dostarczając własne ławki i krzesła a także o pomoc w transporcie chłodni na ciało.