OSP Moszczenica - Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednostka wystawiła poczet sztandarowy, poczet flagowy a przedstawiciele Zarządu złożyli wiązankę kwiatów na jubileuszowym pomniku.

Świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Moszczenicy. Po mszy miało miejsce uroczyste poświęcenie tablicy dla uczczenia jubileuszu niepodległości. Następnie w barwnym korowodzie uczestnicy przemaszerowali przed stary kościół gdzie poświęcono krzyż niepodległościowy i na plac flagowy. Na nim zorganizowany apel, podczas którego podniesiono flagę na maszt, odegrano hymn Polski a poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Podniesienia flagi państwowej dokonali druhowie OSP Moszczenica. Przedstawiciele Zarządu złożyli także wiązankę kwiatów.

W drugiej części uczestnicy przemaszerowali do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Moszczenicy. Tam miał miało miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu gminno-parafialnego chóru, występy dzieci oraz cieszący się ogromną popularnością pokaz mody stuletniej, w którym udział wzięli druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

Przez cały czas trwania oficjalnej części obchodów, uczestnikom towarzyszył sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.