OSP Moszczenica - "Bezpieczny Strażak 2018" dla OSP Moszczenica

"Bezpieczny Strażak 2018" dla OSP Moszczenica

Podczas obchodów dożynek gminnych 2018, w środę 15 sierpnia br., Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga przekazał na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy dh Przemysława Wszołka umundurowanie i sprzęt pozyskany w ramach realizacji programu "Bezpieczny Strażak 2018".

Na wyposażenie jednostki OSP Moszczenica trafiły 2 komplety ubrań ochronnych, 7 par rękawic oraz 2 prądownice wodne o łącznej wartości 8.928,78 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochorony Środkowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 4.000,00 zł.

Uroczyste przekazanie umundurowania i sprzętu miało miejsce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce.