OSP Moszczenica - Wieniec dożynkowy strażaków Gminy Moszczenica dla ks. kapelana Marcina Krępy

Wieniec dożynkowy strażaków Gminy Moszczenica dla ks. kapelana Marcina Krępy

15 sierpnia br. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny gmina Moszczenica świętowała dożynki. Tegoroczny festyn dożynkowy zorganizowany został w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce. Pośród czterech grup dożynkowych najliczniejszą grupę stanowili "Strażacy Gminy Moszczenica", którzy byli także organizatorem przejazdu korowodu dożynkowego drogami Moszczenicy i Staszkówki.

To już piąty rok z rzędu druhowie aktywnie włączają się w organizację dożynek gminnych, wystawiając grupę dożynkową z wieńcem. W tym roku po raz kolejny połączono siły jednostek OSP Moszczenica i OSP Staszkówka a grupę wieńcową nazwano "Strażacy Gminy Moszczenica". Grupa była najliczniejszą, bo składała się z ponad 30 osób. Strażacy byli także organizatorem przejazdu korowodu dożynkowego. Niestety plany organizatorów pokrzyżowały fatalne warunki atmosferyczne.

W darach ołtarza druhowie złożyli na ręce księży celebrujących mszę świętą kosz z owocami. .

Wieniec strażackiej grupy dożynkowej przekazany został kapelanowi strażaków księdzu dr Marcinowi Krępie, który jeszcze dzień wcześniej do późnych godzin nocnych odbywał służbę w jednostce wojskowej we Wrocławiu. W dniu święta Wojska Polskiego, kapelanowi ubranemu w mundur wojskowy przekazano wieniec z motywem orła z Godła Polski, nawiązując tym samym do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Strażacy z tej okazji przygotowali piosenkę, którą wraz z kapelą wszyscy wspólnie odśpiewali.