OSP Moszczenica - Strażacy oddali krew z okazji Dnia Strażaka 2018

Strażacy oddali krew z okazji Dnia Strażaka 2018

Tradycyjnie z okazji Dnia Strażaka Kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowały zbiórkę krwi. Akcję zorganizowano w sobotę 12 maja b.r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach w ramach XIII edycji programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew".

Przez cały czas trwania zbiórki krwi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach przeżywała prawdziwe oblężenie. Z jednej strony z powodu znacznej liczby krwiodawców, którzy przybyli wesprzeć częścią siebie pacjentów gorlickiego szpitala, z drugiej z powodu dużego pożaru składowiska śmieci Empol w Gorlicach. Właśnie ten pożar pokrzyżował plany wielu krwiodawcom-strażakom, którzy zamiast na akcję zbiórki krwi, musieli udać się na akcję gaszenia pożaru.

Dla wszystkich przybyłych przygotowano posiłek regeneracyjny, wyjątkowe okolicznościowe gadżety i pamiątki oraz liczne atrakcje m.in. malowania twarzy. Udostępniono także zwiedzanie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w ramach akcji "Otwarte Strażnice".

W akcji udział wzięło w sumie 42 osoby czego krew oddało 40, w tym 15 osób z Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy OSP Moszczenica. Udało się zebrać 18 litrów krwi. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhny i druhowie z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego.

Kolejna wspólna akcja Klubów Honorowych Dawców Krwi działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach już 18 listopada br. w remizie moszczeńskiej jednostki.